SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Honeygain: Ako zarobiť pár dolárov na nevyužitých dátach

0

Máte neobmedzený dátový paušál? Alebo máte veľa nevyužitých dát, ktorých platnosť na konci mesiaca vyprší? Nástroj Honeygain vám umožní podeliť sa o tieto dáta s firmami a pár dolárov pri tom zarobiť. Čo je Honeygain? Je to aplikácia, ktorá umožňuje firmám využívať vaše internetové pripojenie prostredníctvom proxy siete spoločnosti Honeygain na rôzne účely. Za každých 10 MB zdieľaných údajov získate 1 kredit. Aby ste dostali platbu, musíte si ušetriť 20 000 kreditov, čo sa rovná 20 USD. Honeygain vám teda zaplatí 1 dolár za 10 GB použitých dát.

Ako firmy využijú vaše pripojenie? Spoločnosti minuli v roku 2020 na digitálne reklamy najmenej 332 miliárd dolárov. Očakáva sa, že do roku 2024 vzrastie táto suma až na 526 miliárd dolárov. Firmy si však chcú overiť, či ich výdavky na reklamu neboli zbytočné. Preto sledujú svoje reklamy, či sa zobrazujú správne a na legitímnych stránkach. Na prezeranie petabajtov dát online používajú sieť proxy spoločnosti Honeygain.

Ďalší problém sú falzifikáty, ktoré sa rozširujú spolu s rastom elektronického obchodu. Preto hlavné značky musia neustále brázdiť internet, aby tomu zabránili. To si však vyžaduje obrovské množstvo serverov a rýchly internet. Menšie značky a firmy si to nemôžu dovoliť. Honeygain im to umožní robiť bez investovania miliónov dolárov do hardvéru a odborných znalostí. Niekedy zasa firmy musia prehľadávať internet, aby získali údaje náročné na rýchlosť pripojenia (obrázky, videá, zvuk).

Robia to buď v rámci výskumu, zhromažďovaniu údajov, alebo na ochranu duševného vlastníctva. Aj im môže pomôcť sieť Honeygain. Takisto webové stránky na porovnávanie cien používajú globálnu sieť spoločnosti Honeygain na vyhľadanie najlepších cien. Rovnako spoločnosti neustále hľadajú údaje, ktoré zlepšia ich SEO. Na získanie presných údajov je potrebné, aby ich spoločnosti zhromažďovali z rôznych oblastí. Vďaka globálnej sieti Honeygain môžu získať geolokalizované údaje z konkrétnych regiónov.

To im umožňuje pochopiť miestne trendy a prispôsobiť svoje webové stránky na základe lokalizovaných údajov. Je Honeygain legálny a bezpečný? Ak spoločnosť alebo aplikácia ponúka peniaze výmenou za zdroje, vždy je namieste zvýšiť ostražitosť. Podľa spoločnosti Honeygain je všetko, čo robia, čestné a otvorené. O pokiaľ ide o bezpečnosť, je dobré, ak všetko beriete s rezervou. Kontrolou protokolov procesov a použitia údajov môžete overiť, či aplikácia nepoužíva váš hardvér, ako to robia ťažbári kryptomien.

Pri registrácii do služby Honeygain stačí váš e-mail a o platby sa stará dôveryhodná spoločnosť Tipalti. Aplikácia vôbec nezhromažďuje vaše údaje a spoločnosť dodržiava nariadenia GDPR, CCPA a ďalšie nariadenia o ochrane súkromia. Je Honeygain etický? Na svojej webovej stránky spoločnosť tvrdí, že spolupracuje iba so známymi a uznávanými spoločnosťami a každý prípad použitia sa schvaľuje individuálne. Teda aj v prípade už existujúcich zákazníkov každý nový prípad použitia vyžaduje schválenie.

Honeygain takisto hovorí, že neustále kontroluje všetky aktivity vo svojej sieti. Nezverejňuje však spoločnosti, s ktorými spolupracuje. Koľko môžete zarobiť na Honeygaine? Zárobok sa líši v závislosti od regiónu a od aktuálneho dopytu. Na niektorých miestach s vysokým dopytom (medzi 2 a 3 GB denne) sa dá zarobiť 10 dolárov mesačne. Inde však dopyt ťažko presahuje 8 GB mesačne.

Ak si nainštalujete Honeygain na svoj smartfón, máte pod kontrolou, koľko údajov mesačne chcete zdieľať. V nastaveniach aplikácie si to môžete určiť. No ak si nainštalujete aplikáciu do počítača, nemáte dátové limity. Preto je najlepšie spúšťať aplikáciu na telefóne s Androidom. Keďže beží na pozadí, spotrebuje približne 5 % energie z batérie. Ak potrebujete energiu šetriť, môžete ju kedykoľvek vypnúť v nastaveniach.

Zdroj: makeuseof.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať