ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Ameca: Najbizarnejší a najrealistickejší humanoidný robot

Technológie
4

Výskumníci predstavili už veľa humanoidných robotov – od Atlasa spoločnosti Boston Dynamics až po dvojnohé roboty z Caltechu. No žiadny z nich nebol realistickejší ako nový robot Ameca od firmy Engineered Arts, britského dizajnéra a výrobcu humanoidných zábavných robotov. Hoci humanoidný robot okrem tváre a rúk nemá veľa umelej kože a svalstva, pôsobí veľmi realisticky. Nielenže jeho pohyby sú mimoriadne plynulé, ale aj tvár pôsobí úplne prirodzene. Čo sa týka techniky, zdá sa, že kombinácia mechanických končatín a väzov, aktuátorov a sústav senzorov je špičková.

Spoločnosť Engineered Arts existuje od roku 2005, čo znamená, že na zdokonalenie svojich humanoidných robotov mala 16 rokov. Mimochodom, prvým robotom firmy bol mechanický robot Thespian, určený na javisko. Engineered Arts hovorí, že Ameca nepoužíva niečo ako „čistú umelú inteligenciu“ – Pure AI (čiže umelú všeobecnú inteligenciu). Je to v podstate chatbot v kovovom šasi. Môže sa využiť napríklad ako zabávač na kongresoch, kde bude realistická tvár a správanie zabávať ľudí.

Zdroj: nerdist.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

Petrolej reakcia na: Ameca: Najbizarnejší a najrealistickejší humanoidný robot

7.12.2021 15:12
Ten robot sa tvári ako Fico, keď mu mladý Kaliňák omacáva jeho pýchu.
Reagovať

Afro reakcia na: Ameca: Najbizarnejší a najrealistickejší humanoidný robot

6.12.2021 09:12
Hňeď by som mu dal peňaženku a utekal
Reagovať

RE: Jackie Clan reakcia na: Afro

6.12.2021 11:12
Blíži sa doba, kedy budú vraždiť a lúpiť roboty, pripravte sa na ňu. Treba každému do vrecka EMI zbraň, ktorá človeku neublíži, ale robotovi vyradí z prevádzky elektroniku.
Reagovať

RE: RE: Jackie Clan reakcia na: RE: Jackie Clan

8.12.2021 19:12
zbran ti tazko pomoze, ked to opancieruju. Vybavia zameriavanim, detekciou pocitov, tak ta to odstreli skor ako sa len zatvaris...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať