ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Inovatívna veterná turbína sa nainštaluje sama

0

Londýnsky startup Sense Wind vyvinul prelomový „samoinštalačný“ systém veterných turbín, ktorý rieši jeden z hlavných problémov odvetvia veternej energie – ako ekonomicky prepravovať a stavať veľké turbíny s vysokými vežami na odľahlých miestach. Systém je známy ako Self Erecting Nacelle and Service System (SENSEWindTen) a demonštračný projekt nedávno prešiel úspešným testovaním na veternej farme Tormywheel v Škótsku.

Inovatívny systém umožňuje zmontovať a nainštalovať 6-megawattovú turbínu s modulárnou vežou a trojnožkovým rámom bez potreby veľkých žeriavových systémov. Zefektívňuje proces inštalácie, znižuje servisné náklady a zvyšuje bezpečnosť pracovníkov. Navyše systém zahŕňa štandardné oceľové rúrkové komponenty bežne používané v ropnom a plynárenskom priemysle, ktoré sú prepracované pre tento projekt.

Spoločnosť plánuje uviesť automatizovaný systém na komerčné trhy do roku 2027 na pobreží a do roku 2030 ho uplatniť na mori v projektoch s upevnením na dne. Riešením logistických a nákladových problémov chce spoločnosť rozšíriť svoj záber na projekty veternej energie na mori a stať sa kľúčovým hráčom pri prechode na udržateľné zdroje energie.

Zdroj: thecooldown.com.

Foto zdroj: depositphotos.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať