SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Americká armáda ide testovať pilulku proti starnutiu

1

Od budúceho roka začne americké vojenské velenie pre špeciálne operácie (Special Operations Command – SOCOM) testovať experimentálnu tabletku, ktorá podľa neho môže zabrániť účinkom starnutia u vojakov. Podľa správy Breaking Defense je experiment súčasťou snáh o zvýšenie ľudských schopností, udržanie zdravia vojakov a umožnenie dlhodobého podávania špičkových výkonov.

Po úspešných klinických testoch by sa nová terapia zameraná na dlhovekosť mohla poskytnúť aj širokej verejnosti. Tabletka je v podstate výživový doplnok, ktorý zvyšuje hladinu molekuly NAD+ (nikotínamid adenín dinukleotid). Ide o zlúčeninu, ktorá sa bežne vyskytuje v neregulovaných nootropikách zameraných na spomalenie starnutia a postupného zhoršovania funkcií ľudského tela.

Doplnením extra NAD+ do tiel vojakov chce velenie zabrániť zraneniam súvisiacim s vekom, zlepšiť fyzickú a duševnú zdatnosť a zabrániť tomu, aby výkon vojakov v priebehu kariéry klesal. Ak bude experimentálna pilulka úspešná, „má potenciál skutočne oddialiť starnutie a zabrániť vzniku poranení, čo je neuveriteľná zmena paradigmy“, vyjadrila sa pre Breaking Defense Lisa Sanders, riaditeľka SOCOM pre vedu a techniku.

Zdroj: futurism.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

vidis to Amici to robia nootropikami, Slovaci stimulaciou tkaniva nano dronmi reakcia na: Americká armáda ide testovať pilulku proti starnutiu

18.7.2021 19:07
vidis to Amici to robia nootropikami, Slovaci stimulaciou tkaniva nano dronmi
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať