Aplikácia COrvus na ovládanie smartfónu s Androidom pre nevidiacich

0

Na Slovensku je v Únii nevidiacich a slabozrakých registrovaných vyše 4-tisíc ľudí, ktorí denne zápasia s búraním bariér. S neustálym vývojom nových technológií sa im okolitý svet na jednej strane akoby vzďaľuje, na strane druhej však práve evolúcia v digitálnom svete ponúka priestor pre ich lepšie začlenenie do spoločnosti.  S Aplikáciou COrvus môžu ľudia so zrakovým postihnutím naplno využívať svoj smartfón a telefonovať, SMS-kovať, prípadne využívať aplikácie, ktoré sú súčasťou COrvusu. Nový softvér im zároveň výrazne zjednodušuje sebaobsluhu, priestorovú orientáciu a zvyšuje ich bezpečnosť. Vďaka novým funkcionalitám majú prístup aj do digitálnych knižníc či k podcastom, jednoduchšie si nájdu stratené kľúče a podobne. 

Slovak Telekom sa rozhodol, že podporí aktivity samotnej komunity a navyše pomôže aj technologicky. Tak ako pri nepočujúcich s Online tlmočníkom, vzniklo aj pri nevidiacich partnerstvo, ktoré pre túto skupinu znevýhodnených občanov prináša aplikáciu COrvus pre nevidiacich inštalovanú priamo do telefónu, výhodnejšiu cenu telefónu SAMSUNG GALAXY J5 2017 pre túto skupinu zákazníkov za 1 € mesačne (+ 1 € prvotný poplatok) a zvýhodnený paušál pre nevidiacich: ÁNO L za 12 € mesačne

Aplikácia COrvus, ktorú vyvinuli nevidiaci pre nevidiacich v neziskovej organizácii Stopka vznikla s podporou Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis. COrvus sa od ostatných aplikácií pre nevidiacich odlišuje tým, že ako jeden z mála v sebe spája viaceré funkcie telefónu a je jedinečný vďaka svojej jednoduchosti.

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Corvus nevidiaci a slabozrakí smartfón pre nevidiacich

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať