SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Apokalyptické video ukazuje, čo by sa stalo, keby ihla letiaca rýchlosťou svetla zasiahla Zem

0

Kanál YouTube Ridddle publikoval video simulujúce, čo by sa stalo, keby malá ihla na šitie zasiahla Zem z vesmíru rýchlosťou svetla. Výsledky mnohých divákov šokovali. Na vysvetlenie, je to len simulácia. 35 mm ihla na šitie by mala na Zem podobný účinok ako atómová bomba, Fat Man, ktorá bola zhodená na japonské Nagasaki v roku 1945.

Alternatívny scenár predpokladá, že ihla prenikne do zemskej kôry a horúca plazma zaplaví planétu, čo spôsobí horúčavu, ktorá zničí všetok život skôr, ako sa Zem sama roztrhne. Obe možnosti sú pre ľudstvo mimoriadne katastrofické. Tretí teoretický výsledok však ponúka určitú nádej. V tomto scenári by mohla ihla prejsť Zemou bez výrazných účinkov v globálnom rozsahu, čo by malo za následok minimálne škody.

Je zaujímavé, že tieto potenciálne výsledky sa podobajú tomu, čo by sa stalo, keby ihla zasiahla ľudské telo. Hoci by mohla spôsobiť úplné zničenie, mohla by takisto vytvoriť len malú dieru, ktorá sa dá ľahko ošetriť. Máme však šťastie, že žijeme vo vesmíre, kde sa ihly nemôžu pohybovať rýchlosťou svetla.

Zdroj: unilad.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať