SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Apple chce údajne na jeseň predstaviť niečo naozaj inovatívne

0

Jeseň je už tradične spojená s uvedením nových produktov značky Apple. Už čoskoro budú predstavené najnovšie telefóny iPhone, nový iPad, ako aj nová verzia systému iOS. No podľa správy webu MacRumors by sme sa mali dočkať aj ohlásenia projektu okuliarov s rozšírenou realitou (AR).

Tim Cook už neraz vyhlásil, že rozšírená realita je jeden z najdôležitejších cieľov, ktoré chce Apple dosiahnuť. Bola pridaná už do hier, Máp v systéme iOS 13 i do aplikácií tretích strán využívajúcich technológiu Apple AR Kit. Ale okuliare? Nezdá sa, že by ľudia mali o ne veľký záujem. Okuliare Google Glass síce stále existujú, ale nemôžete si ich kúpiť. Veď za 1500 dolárov by ich aj tak nikto nekupoval.

No ak niekto nájde spôsob, ako robiť AR okuliare správne, bude to Apple. Táto spoločnosť vie, ako vyrobiť hardvér. Google s tým toľko skúseností nemá, zameriava sa skôr na vývoj technológie.Určite bude zaujímavé zistiť, aký výpočtový výkon môže Apple dostať do okuliarov. Podľa zvestí uverejnených na webe 9to5Mac by mohol ísť podobnou cestou ako pri Apple Watch, kde sa väčšina výpočtového výkonu nachádza v iPhone.

Google teraz ponúka svoje okuliare len podnikovým zákazníkom. Apple však skutočne vie, ako vytvoriť dopyt medzi spotrebiteľmi. V mnohých ohľadoch sú AR okuliare naozaj vynikajúca príležitosť. Trh so smartfónmi je už prevažne nasýtený, posledné aktualizácie v tejto oblasti neboli práve revolučné. Väčšina odborníkov sa domnieva, že 5G sa v produktoch Apple neobjaví skôr ako o rok, čo znamená, že spoločnosť by mohla využiť ten čas a vytasiť niečo nečakané. Vydanie produktu, ktorý ešte nikto nevidel, by bolo absolútne víťazstvo.

Navyše rozšírená realita je naozaj prínosná pre náš bežný život. Na rozdiel od virtuálnej reality, kde sú používatelia prenesení do úplne umelej reprezentácie sveta, rozšírená realita slúži na doplnenie informácií o skutočnom svete okolo nás. Zariadenie poskytujúce okamžitú vizuálnu spätnú väzbu je oveľa lepší spôsob, ako keď musíte vytiahnuť svoj telefón a otvoriť aplikáciu.

O okuliaroch Applu v tomto okamihu nie je známych veľa detailov – okrem toho, že sa na ne odkazuje v systéme iOS 13, čo znamená, že by tu mohli byť už na jeseň. No nech je to akokoľvek, je čoraz jasnejšie, že rozšírená realita sa čoskoro stane pre Apple skutočnosťou.

Zdroj: inc.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple iPhone iOS okuliare smart virtual Google app aplikácia smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať