SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Apple predstavil iPhone 15 Pro a 15 Pro Max s titánovým puzdrom

Technológie
0

Spoločnosť Apple počas svojho jesenného podujatia "Wonderlust" oficiálne oznámila iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Nové modely Pro majú ľahšie a tenšie puzdro ako predchádzajúce generácie. Puzdro je vyrobené z kartáčovaného titánu, ktorý je odolnejší ako nehrdzavejúca oceľ, z ktorej boli vyrobené predchádzajúce modely Pro. Apple tvrdí, že nový iPhone 15 Pro je najľahším profesionálnym modelom vôbec. Má tiež doteraz najtenšie rámčeky. Celkový rozmer sa zmenšil bez toho, aby sa zmenšila veľkosť displeja.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Nový iPhone 15 Pro je tiež vybavený tlačidlom Action namiesto prepínača stlmenia zvuku. Možno ním spustiť aplikáciu fotoaparátu, vyvolať skratky alebo funkcie prístupnosti, spustiť hlasovú poznámku a podobne.

iPhone 15 Pro a 15 Pro Max obsahujú aj úplne nový čip A17 Pro - prvý 3nm čip spoločnosti Apple. Vstupy a výstupy USB-C podporujú prenos dát rýchlosťou až 10 Gb/s pomocou voliteľného kábla USB3. O 20 % rýchlejší grafický procesor podporuje mesh shading a hardvérovú akceleráciu ray tracingu.

Zmeny sa týkajú aj systému kamier. Apple tvrdí, že má ekvivalent siedmich objektívov fotoaparátu (s použitím troch skutočných objektívov). Hlavný fotoaparát má snímač s rozlíšením 48 Mpx a podporuje 48MP HEIF. Nový teleobjektív na iPhone 15 Pro Max má 5-násobný optický zoom pri ohniskovej vzdialenosti 120 mm. Periskopický objektív má tzv. tetra hranolovú konštrukciu. Vylepšená je aj optická stabilizácia obrazu s pohybom v troch smeroch, čo je prvýkrát v smartfóne. Ultraširokouhlý snímač má teraz aj makro režim. Nová nanopovrchová úprava znižuje odlesky objektívu. Teraz je podporovaný 48MP HEIF (už nielen ProRAW). Hlavný fotoaparát podporuje 24, 28 a 35 mm zábery. iPhone 15 Pro získal portrét novej generácie s 2-násobným výkonom pri slabom osvetlení a ovládaním zaostrovania.

Fotografie a videá sa teraz dajú ukladať priamo do počítača Mac alebo externého úložiska. Rozlíšenie ProRes teraz dosahuje aj rozlíšenie 4K60. V prípade aplikácie Vision Pro teraz iPhone 15 Pro zachytáva aj "priestorové video". Využíva ultraširokouhlý a hlavný fotoaparát na vytváranie 3D videí. Táto funkcia bude k dispozícii niekedy po uvedení na trh. K dispozícii budú štyri farebné verzie vrátane čierneho titánu, bieleho titánu, modrého titánu a prírodného titánu. Cena iPhone 15 Pro začína na 999 USD, iPhone 15 Pro Max začína na 1199 USD. Predobjednávky sa začínajú v piatok pred uvedením na trh 22. septembra.

Zdroj: https://9to5mac.com

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať