ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Apple pripravuje ochranný obal na tablet s dotykovým displejom

0

Tablet Surface od Microsoftu disponuje výborným príslušenstvom - ochranný obal Touch Cover neponúka iba potrebnú ochranu zariadenia, ale má integrovanú aj dotykovú klávesnicu a trackpad. Apple nemôže zaostávať, spoločnosť si nechala patentovať koncept Smart Coveru s dotykovým displejom.

apple_cover_displej_68.jpg

Je zrejmé, že ochranné obaly môžu predstavovať príslušenstvo, ktoré ponúka potenciál na nové inovácie - stačí iba prísť s prvotným nápadom a ostatným ukázať cestu, tak ako to urobil Microsoft s Touch Coverom. Prv ako sa niektorý z výrobcov rozhodne predstaviť obal s dotykovým displejom, si však Apple tento koncept nechal patentovať.

Patent opisuje druhý displej ako prostriedok na rozšírenie pracovnej plochy - vďaka nemu sa môže súbežne zobrazovať viacero ikoniek aplikácií, resp. druhý dotykový displej môže predstavovať plochu pre stylus. Ďalšia z ilustrácií poukazuje na využitie časti displeja aj pre potreby virtuálnej dotykovej klávesnice.

Je pravdepodobné, že nová generácia ochranných obalov Smart Cover bude predstavená súbežne s ďalším iPadom niekedy v priebehu budúceho roka. Apple sa bude určite chcieť vyrovnať konkurencii, dá sa teda očakávať, že pôjde už o obaly s dotykovým displejom.

Zdroj: hothardware.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať