SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Nuance predstavil konkurenciu pre Siri – aplikáciu Nina

0

nuance_nina_68.png Spoločnosť Nuance patrí medzi expertov v otázke prepisu hovoreného slova. Jej aplikácia Dragon Dictation úspešne podporuje už i slovenčinu a jej technológie využíva okrem iného aj Apple v prípade virtuálneho asistenta Siri, resp. funkcie diktovania. Najnovší produkt spoločnosti Nuance je aplikácia Nina, ktorá je plnohodnotným virtuálnym asistentom.

Nina v princípe predstavuje alternatívu pre Siri. Neobmedzuje sa však iba na prostredie operačného systému iOS, aplikáciu môžu využívať aj majitelia zariadení s Androidom. Hoci má Nuance k dispozícii technológiu, ktorá dokáže prepísať hovorenú slovenčinu, Nina momentálne podporuje britskú, americkú a austrálsku angličtinu. Podpora ďalších jazykov bude postupne pribúdať a je možné, že sa o pár mesiacov/rokov dočkáme aj kompletnej podpory slovenčiny - v tomto smere však musí Nuance ešte vytvoriť technológiu, ktorá dokáže slovenčinu nielen prepísať, ale aj pochopiť.


Nina je skratka pre dlhší názov Nuance Interactive Natural Assistant. Aplikácia nepredstavuje priamu konkurenciu pre Siri, ale zameriava sa skôr na segment podnikových/biznisových zákazníkov. Okrem iného vám dokáže poskytnúť adresy okolitých bankomatov, informácie o poistení a poradí si aj s takouto otázkou: „Koľko peňazí som minul minulý mesiac?" Pomocou hlasových príkazov môžete platiť aj účty.

Okrem správy financií má Nina predstavovať užitočnú pomôcku pre manažérov aj v prípade cestovania alebo hľadania vhodného hotela. No keďže Nuance ponúka vývojárom vývojový balík SDK na integráciu do ostatných aplikácií, je možné, že sa bude funkcionalita hlasového asistenta postupne rozširovať.


Zdroj: nuance.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať