SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Autonómne nabíjacie roboty by mohli vyriešiť problém s infraštruktúrou pre elektromobily

Technológie
1

Volkswagen ukázal riešenie pre parkoviská bez zabudovaných nabíjačiek elektrických vozidiel. Má podobu mobilných nabíjacích robotov. Robot sa bude dať spustiť aplikáciou alebo komunikáciou V2X, aby sa zistilo, kde je potrebné nabíjanie. Potom sa robot pripojí k mobilnému zariadeniu na uskladnenie energie a privezie ho k automobilu v núdzi. Keďže robot bude inteligentný, bude schopný pripojiť zariadenie na ukladanie energie k automobilu.

Koncepcia VW uvažuje so zariadením schopným uskladniť 25 kWh energie a nabíjať auto pomocou technológie rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom pri 50 kW. Robot sa nemusí počas nabíjania zdržiavať pri aute. Po pripojení môže odísť k ďalšiemu úložnému zariadeniu, aby pomohol iným elektrickým vozidlám, ktoré potrebujú rýchle nabíjanie.

Mobilný nabíjací robot by mohol znamenať prielom, pokiaľ ide o nabíjanie na parkovacích miestach, poschodových či podzemných parkoviskách, pretože by priniesol nabíjaciu infraštruktúru k autu, nie naopak. VW sa navyše domnieva, že toto robotické riešenie by bolo lacnejšie ako inštalácia skupiny nabíjačiek pre elektrické vozidlá.

Mnoho parkovísk a parkovacích štruktúr jednoducho nemá priestor na obrovské nabíjacie stanice. No ako ukazujú ilustrácie Volkswagenu, na parkovacích miestach by bolo treba vyhradiť priestor pre roboty, ale takéto miesto na mnohých parkoviskách chýba. 

Zdroj: autoblog.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
robot stroj nabijanie bateria elektrina elktromobilita

1 komentár

Roboty na nabijanie reakcia na: Autonómne nabíjacie roboty by mohli vyriešiť problém s infraštruktúrou pre elektromobily

4.1.2020 12:01
Tak toto je zufalstvo. Tak nabijacky budu nabijat roboty a tie az elektromobily. Ved to je hovadina.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať