Power Blox zabezpečí cenovo dostupnú obnoviteľnú energiu kdekoľvek na svete

3

Odľahlý ostrov Lelepa vo Vanuatu začal testovať energetický systém s názvom Power Blox. Ide o modulárne energetické bloky, ktoré sa podobne ako prvky stavebnice Lego pripájajú k rozvodnej sieti. Môžu sa teda rozširovať tempom podľa potreby a priniesť všetky výhody obnoviteľnej energie. Čím viac blokov pridáte, tým viac energie získate a tým silnejší bude celý tzv. roj (swarm). Technológia poskytuje cenovo dostupnú energiu a použitie energetických blokov je jednoduché

Tím švajčiarskych inovátorov experimentoval s technológiu Power Bloxs najprv vo východnej Afrike. Každý blok je nezávislý a nižší výkon jedného bloku bude okamžite kompenzovaný ďalším prvkom roja. Takýto energetický systém ponúka možnosť takmer neobmedzeného rozširovania. Mobilná aplikácia umožňuje vynálezcom pozorne sledovať výkon a v prípade potreby vykonať opatrenia na diaľku.

To je však potrebné iba v počiatočnej fáze, pretože bloky sú navrhnuté so zameraním na lokálnu údržbu. Systém bol na ostrove Lelepa nainštalovaný za dva dni a za menej ako jednu tretinu nákladov na konvenčnú solárnu energiu. Spoločenstvá v odľahlých, málo obývaných oblastiach rozvojového sveta nespotrebujú dostatok energie na to, aby sa oplatili investície do robustných riešení obnoviteľnej energie. Takéto systémy sú nepružné a odberatelia musia platiť vysoké poplatky. Program Power Blox ponúka flexibilné a cenovo dostupné riešenie, ide o skutočnú demokratizáciu elektriny.

Zdroj: undp.org.

Redakcia

Všetky autorove články
aplikácia app smartfon siet internet energia system elektrina

3 komentáre

adkoo reakcia na: Power Blox zabezpečí cenovo dostupnú obnoviteľnú energiu kdekoľvek na svete

1.1.2020 09:01
fakt, tento clanok prekladal nejaky truhlik. ani hlava, ani pata. Originalu rozumiem lepsie. Aj tak nikde nie je vysvetlene, ako ta energia vznika. Cele o nicom.
Reagovať

Co za nezmysel je tento clanok generovany z nahodnych viet?! reakcia na: Power Blox zabezpečí cenovo dostupnú obnoviteľnú energiu kdekoľvek na svete

30.12.2019 13:12
Odkial je ziskana a ako je ziskana energia???
Reagovať

RE: Co za nezmysel je tento clanok generovany z nahodnych viet?! reakcia na: Co za nezmysel je tento clanok generovany z nahodnych viet?!

30.12.2019 23:12
presne :D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať