SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Autonómny invalidný vozík umožňuje aj ľahkú chôdzu

Technológie
0

Keď sa kolená začnú opotrebovávať, najjednoduchšie úlohy, ktoré ste považovali za samozrejmosť, sa postupne stávajú každodenným problémom. Na uľahčenie mobility ľudia používajú palice, chodúľky či elektrické invalidné vozíky.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Kombináciu týchto pomôcok možno nájsť v zariadení Cobi. Cobi je prostriedok osobnej mobility pre seniorov, pre ktorých sa voľný pohyb stáva výzvou.

Staršia generácia vďaka nemu bude môcť viesť lepší, menej závislý a mobilný život. Zariadenie tvoria dve samostatné časti – chodúľka a pomôcka na mobilitu. Tie spolu tvoria jeden z najmodernejších invalidných vozíkov. A čo je ešte zaujímavejšie, Cobi beží bez ľudského zásahu.


Vďaka svojej autonómnej mobilite a integrovanému tlačidlu na okamžité zastavenie ponúka Cobi pohodlný spôsob, ako sa dostať z bodu A do bodu B bez vonkajšej pomoci.

Na zaistenie bezproblémovej jazdy využíva Cobi laserovú projekciu na navigáciu okolo prekážok. Mobilné zariadenie je vybavené čalúneným sedadlom a nízkym operadlom, má zasúvateľnú opierku na nohy. Ak vyčnieva, umožňuje jazdcovi oprieť si nohy počas prepravy. V cieli si používateľ môže odpojiť chodúľku, aby sa dostal do oblasti, kam jazda vozíkom nie je možná.

Výškovo nastaviteľná chodúľka má gumenú rukoväť, ktorá sa pohodlne drží, a disponuje vstavanou baterkou, ktorá používateľa prevedie tmavým prostredím. Kým senior používa chodúľku, Cobi sa vráti do svojej nabíjacej stanice, aby bol pripravený na ďalšiu cestu.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať