PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Autonómny invalidný vozík umožňuje aj ľahkú chôdzu

Technológie
0

Keď sa kolená začnú opotrebovávať, najjednoduchšie úlohy, ktoré ste považovali za samozrejmosť, sa postupne stávajú každodenným problémom. Na uľahčenie mobility ľudia používajú palice, chodúľky či elektrické invalidné vozíky.

Kombináciu týchto pomôcok možno nájsť v zariadení Cobi. Cobi je prostriedok osobnej mobility pre seniorov, pre ktorých sa voľný pohyb stáva výzvou.

Staršia generácia vďaka nemu bude môcť viesť lepší, menej závislý a mobilný život. Zariadenie tvoria dve samostatné časti – chodúľka a pomôcka na mobilitu. Tie spolu tvoria jeden z najmodernejších invalidných vozíkov. A čo je ešte zaujímavejšie, Cobi beží bez ľudského zásahu.


Vďaka svojej autonómnej mobilite a integrovanému tlačidlu na okamžité zastavenie ponúka Cobi pohodlný spôsob, ako sa dostať z bodu A do bodu B bez vonkajšej pomoci.

Na zaistenie bezproblémovej jazdy využíva Cobi laserovú projekciu na navigáciu okolo prekážok. Mobilné zariadenie je vybavené čalúneným sedadlom a nízkym operadlom, má zasúvateľnú opierku na nohy. Ak vyčnieva, umožňuje jazdcovi oprieť si nohy počas prepravy. V cieli si používateľ môže odpojiť chodúľku, aby sa dostal do oblasti, kam jazda vozíkom nie je možná.

Výškovo nastaviteľná chodúľka má gumenú rukoväť, ktorá sa pohodlne drží, a disponuje vstavanou baterkou, ktorá používateľa prevedie tmavým prostredím. Kým senior používa chodúľku, Cobi sa vráti do svojej nabíjacej stanice, aby bol pripravený na ďalšiu cestu.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať