PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022

Bill Gates: Už o tri roky sa väčšina pracovných stretnutí uskutoční v metaverze

5

Nedávno Bill Gates na svojom oficiálnom blogu GatesNotes uvažoval o rôznych témach – od klimatických zmien a dezinformácií až po COVID-19 a coworking na diaľku. Vyjadril presvedčenie, že globálna pandémia v kombinácii s rozvojom telekomunikačných technológií drasticky zmení budúcnosť coworkingu.

„Predpokladám, že v priebehu nasledujúcich dvoch alebo troch rokov sa väčšina virtuálnych stretnutí presunie z 2D záberov kamery do metaverza, 3D priestoru s digitálnymi avatarmi,“ uviedol Gates v príspevku. „Facebook aj Microsoft nedávno predstavili svoje vízie, vďaka ktorým väčšina ľudí prvýkrát videla, ako to bude vyzerať.“ 

Minulý mesiac Microsoft prezentoval plány na zlúčenie svojej platformy na spoluprácu Mesh s Microsoft Teams v priebehu budúceho roka, čo má byť prvý krok k vytvoreniu vlastného virtuálneho metaverza zahŕňajúceho 3D avatary, ktoré možno počas virtuálnych pracovných stretnutí používať s náhlavnou súpravou VR alebo bez nej.

„Myšlienka je taká, že nakoniec budete používať svojho avatara na stretnutia s ľuďmi vo virtuálnom priestore, ktorý bude kopírovať pocit, akoby ste s nimi boli v skutočnej miestnosti,“ dodal Gates. „Na to budete potrebovať niečo ako okuliare VR a rukavice na snímanie pohybu, ktoré presne zachytia vaše výrazy, reč tela a kvalitu vášho hlasu.“

Väčšina ľudí však tieto nástroje ešte nevlastní, čo trochu spomalí adopciu. Jedna z vecí, ktoré umožnili rýchly prechod na videostretnutia, bola skutočnosť, že mnohí ľudia už mali počítače alebo telefóny s kamerami. Microsoft plánuje na budúci rok uviesť na trh prechodnú verziu využívajúcu webovú kameru na animáciu avatara, ktorý sa používa v súčasnom 2D nastavení.

Zdroj: vrscout.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

Luboslav Lacko bludy reakcia na: Bill Gates: Už o tri roky sa väčšina pracovných stretnutí uskutoční v metaverze

21.12.2021 00:12
Luboslav Lacko bludy
Reagovať

RE: Nie sú to bludy, už teraz existuje metaverzum na pornhube, kde sa všetci robia rukou a zdieľajú svoje telá. reakcia na: Luboslav Lacko bludy

21.12.2021 15:12
Čo vravíš na túto kundičku? Minúta 01:30: https://www.pornhub.com/view_video.php?viewkey=ph5e4cd01a6d106 Spravíme sa pri nej? Užijeme si? Je pecková, však? To bude výstrek! Všetci sa pri nich robia. Metaverzum už existuje, preto to predpovedajú. Všetci chcú orgazmus zadarmo s krásnym telom a na pornhube ho majú. Metaverzum v prvotnej podobe je pornhub.
Reagovať

RE: RE: A čo si čakala v tomto dystopickom svete? My nie sme miliardári ako Bill. Manželka je dražoba, tak čo? Máš ruku, no nie? reakcia na: RE: Nie sú to bludy, už teraz existuje metaverzum na pornhube, kde sa všetci robia rukou a zdieľajú svoje telá.

21.12.2021 20:12
Tak ono my sme si aj známosť hľadali, ale babenka na azete ti hneď šplechne do tváre, že bude s tebou chodiť, ak zaplatíš nájomné za byt tristo euro. Kde na to vziať? Všade zdierajú na Slovensku. Nikto ťa nenechá zarobiť aspoň tisícku v tejto zemi, aby si slušne žil. To hneď by chceli, aby si sa presťahoval do Bratislavy a tam ich živil, štyristo euro za nájomné vyciciavajú. Tak čo? Uskromníš sa a máš ženu na prenájom na pornhube a ruku. Parádna kundička a keď chceš, tak aj viac naraz. A zadarmo, stačí kliknúť. Taká je bieda života na Slovensku. Zvykajte si. Keď treba, tak len ruka a pornhub. Nik ti tu nič nedá zadarmo a o to viac, keď si len obyčajný blbec ako ja. Je tu krutá realita.
Reagovať

RE: RE: RE: Áách, už! reakcia na: RE: RE: A čo si čakala v tomto dystopickom svete? My nie sme miliardári ako Bill. Manželka je dražoba, tak čo? Máš ruku, no nie?

22.12.2021 11:12
Áách, už!

RE: RE: Vianočné a novoročné honenie musí byť, to si ich teraz prezradila. Honia celé týždne, oddávajú sa slasti orgazmu na webe reakcia na: RE: Nie sú to bludy, už teraz existuje metaverzum na pornhube, kde sa všetci robia rukou a zdieľajú svoje telá.

21.12.2021 19:12
Od tínedžerského štádia masturbácie prešli na dôchodcovské honenie. A kto tých dedkovcov prichytil? Toto robia na internete? To všetci už dobre vieme. Vianočné a novoročné honenie musí byť. Veru, to je ich metaverzum. Toto robia tínedžeri aj dôchodci, oddávajú sa slasti orgazmu na webke zvanej pornhub cez tor browser. Nemôžeš poprieť, že je to krásne a keď nemáš koho, aj meta pornhub je dobrý. Nalistuješ si ružovú alebo zhorenú kundu a spravíš sa rukou. Toto je slovenská realita. Je dobre, že nie si naivná. Toto chcú všetci a do kostola nikto :-D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať