SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Bill Gates: Už o tri roky sa väčšina pracovných stretnutí uskutoční v metaverze

0

Nedávno Bill Gates na svojom oficiálnom blogu GatesNotes uvažoval o rôznych témach – od klimatických zmien a dezinformácií až po COVID-19 a coworking na diaľku. Vyjadril presvedčenie, že globálna pandémia v kombinácii s rozvojom telekomunikačných technológií drasticky zmení budúcnosť coworkingu.

„Predpokladám, že v priebehu nasledujúcich dvoch alebo troch rokov sa väčšina virtuálnych stretnutí presunie z 2D záberov kamery do metaverza, 3D priestoru s digitálnymi avatarmi,“ uviedol Gates v príspevku. „Facebook aj Microsoft nedávno predstavili svoje vízie, vďaka ktorým väčšina ľudí prvýkrát videla, ako to bude vyzerať.“ 

Minulý mesiac Microsoft prezentoval plány na zlúčenie svojej platformy na spoluprácu Mesh s Microsoft Teams v priebehu budúceho roka, čo má byť prvý krok k vytvoreniu vlastného virtuálneho metaverza zahŕňajúceho 3D avatary, ktoré možno počas virtuálnych pracovných stretnutí používať s náhlavnou súpravou VR alebo bez nej.

„Myšlienka je taká, že nakoniec budete používať svojho avatara na stretnutia s ľuďmi vo virtuálnom priestore, ktorý bude kopírovať pocit, akoby ste s nimi boli v skutočnej miestnosti,“ dodal Gates. „Na to budete potrebovať niečo ako okuliare VR a rukavice na snímanie pohybu, ktoré presne zachytia vaše výrazy, reč tela a kvalitu vášho hlasu.“

Väčšina ľudí však tieto nástroje ešte nevlastní, čo trochu spomalí adopciu. Jedna z vecí, ktoré umožnili rýchly prechod na videostretnutia, bola skutočnosť, že mnohí ľudia už mali počítače alebo telefóny s kamerami. Microsoft plánuje na budúci rok uviesť na trh prechodnú verziu využívajúcu webovú kameru na animáciu avatara, ktorý sa používa v súčasnom 2D nastavení.

Zdroj: vrscout.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať