SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Biohackerka si dala implantovať viac ako 50 čipov, aby sa stala kyborgom

29

Ak ste fanúšikom sveta Marvel, určite poznáte Nebulu, Gamorinu modrú sestru (obe sú adoptívne dcéry Thanosa). Vykonali na nej sériu technologických úprav, až kým sa nezmenila na kyborga, tvor zložený z organických prvkov a kybernetických zariadení. O niečo podobné sa pokúsila biohackerka s prezývkou Lepht Anonym s vlastným telom. Od roku 2007 bolo do jej tela implantovaných viac ako 50 čipov a ona sa identifikuje ako kyborg (čiastočne človek, čiastočne stroj). Podľa portálu Infobae je to referenčný bod pre transhumanistov.

Zdalo sa, že myšlienka integrácie kybernetických komponentov do ľudského tela je obmedzená na futuristické príbehy. Vďaka technologickému pokroku sa však tento koncept vymanil zo sci-fi a postupne sa stáva realitou. „Transhumanisti sa usilujú o pokračovanie a urýchlenie evolúcie inteligentného života nad rámec jeho súčasnej ľudskej formy a jej obmedzení prostredníctvom vedy a technológie, pričom sa riadia princípmi a hodnotami na podporu života,“ vysvetľuje britský filozof Maz Moore, ktorý tento pojem definoval v roku 1990.

SWAN_TITULKA_0722

Aby sme toto hnutie pochopili, musíme najprv poznať jeho základné pojmy. Prvý z nich je wetware, termín, ktorý poníma ľudskú bytosť ako entitu zloženú z hardvéru (telo) a softvéru (ľudská myseľ). Ak počítačový hacker je ten, kto sa nabúra do softvéru a zmení ho tak, aby ho používal iným spôsobom, ako sa pôvodne mal, potom biohacker je ten, kto upravuje funkcie svojho tela integrovaním elektronických komponentov. Tí, ktorí to uplatňujú v praxi, sú známi ako aktívni transhumanisti alebo body augmenters (rozširovači tela).

Implantáciou čipov, antén alebo robotických zariadení sa pokúšajú „hacknúť“ svoje biologické systémy, aby zlepšili niektoré funkcie a postupne sa stali kyborgmi. Ich cieľom je prekročiť ľudskú skúsenosť. V rámci nich existuje skupina, ktorá ide ešte ďalej, takzvaní brusiči (grinders), ktorí sa už vnímajú ako hybrid medzi človekom a strojom. Sú to ľudia, ktorí sa už identifikujú ako kyborgovia, napríklad Lepht Anonym. Lepht na svojom blogu Sapiens Anonym opísala svoju premenu na kyborga.

Všetko sa to začalo v roku 2007, keď si Britka kúpila digitálny čip, čítačku a lekárske nástroje na internete. Priateľ, ktorý študoval medicínu, jej pomohol urobiť rez a Lepht si vložila čip. Odvtedy si implantovala do celého tela viac ako 50 kybernetických zariadení. Väčšinu operácií vykonala sama a bez použitia anestézie. Slávna grinderka dala jasne najavo, že si je vedomá rizík, ale zároveň je presvedčená, že to robí pre väčšie dobro ľudstva.

Niektorí ju označujú za nezodpovednú, iní ju považujú za odvážnu priekopníčku, ktorá razí cestu tým, že používa vlastné telo na experimentovanie a prispieva k tomu, čo považujú za „evolúciu“. Medzi jej mnohé modifikácie patria magnety, ktoré si vložila do prstov a ktoré sa aktivujú malými cievkami drôtu pripojenými k vonkajším snímačom. Umožňujú jej „cítiť“ vzdialenosť medzi rukami a predmetmi. Bol jej implantovaný aj čip, ktorý funguje ako kreditná karta, s ktorou môže platiť za svoje nákupy len priblížením sa k čítačke kariet. 

V máji 2019 Lepht do pravej ruky vložili experimentálne zariadenie známe ako „pirátska skrinka“. Ide o čip s úložiskom USB a Wi-Fi anténou, ktorý okrem iného umožňuje používateľom pripojiť sa z telefónu alebo počítača a nahrávať a sťahovať súbory. Napriek všetkej opatrnosti tento experiment zlyhal a „pirátsku skrinku“ bolo treba o 8 mesiacov neskôr chirurgicky odstrániť. A nezostalo to bez následkov – mierne poškodenie nervov v pravej ruke jej znižuje silu úchopu a sťažuje písanie.

Zdroj: entrepreneur.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

29 komentárov

Pjěkne ti hekři vosíraj. Prý maj sajborga. Hovno maj. Tvoří masaker příběh tady na nextechu. reakcia na: Biohackerka si dala implantovať viac ako 50 čipov, aby sa stala kyborgom

28.9.2021 17:09
Pjěkne ti hekři vosíraj. Prý maj sajborga. Hovno maj. Tvoří masaker příběh tady na nextechu. Mají vjetší pý ár než halywoodská hvjězda. Nebaštěte jim to lidičky.
Reagovať

RE: Ani ja im to neverím. Veď na Slovensku by sajborga hneď vyzradili, neprežil by ani minútu. reakcia na: Pjěkne ti hekři vosíraj. Prý maj sajborga. Hovno maj. Tvoří masaker příběh tady na nextechu.

28.9.2021 17:09
Ani ja im to neverím. Veď na Slovensku by sajborga hneď vyzradili, neprežil by ani minútu.
Reagovať

RE: RE: Veď toto: Čo, ak ho stvorili, aby neprežil ani minútu? reakcia na: RE: Ani ja im to neverím. Veď na Slovensku by sajborga hneď vyzradili, neprežil by ani minútu.

28.9.2021 18:09
Čo, ak ho stvorili, aby neprežil ani minútu? Ale myslím, že keď do neho investovali milardu v nanitoch a high-tech, tak si ho pochránia pre tú trtkačku s Britkou :D No, nie? Žartujem, kto by ho chcel? Jasné, že len armáda: Už je ich! A teraz povedia: S čerty nejsou žerty :-D
Reagovať

RE: Jasné, že nič nemajú. To by sa vedelo o sajborgoch. Je to príbeh, ktorým dotvárajú nextech k dokonalosti. reakcia na: Pjěkne ti hekři vosíraj. Prý maj sajborga. Hovno maj. Tvoří masaker příběh tady na nextechu.

28.9.2021 17:09
Jasné, že nič nemajú. To by sa vedelo o sajborgoch. Je to príbeh, ktorým dotvárajú nextech k dokonalosti.
Reagovať

RE: RE: Toto robí ľuďom Republika východ, dáš si pár obedov a máš v tele nano drony ;-) Do skakavenia priatelia :-D reakcia na: RE: Jasné, že nič nemajú. To by sa vedelo o sajborgoch. Je to príbeh, ktorým dotvárajú nextech k dokonalosti.

28.9.2021 20:09
Toto robí ľuďom Republika východ, dáš si pár obedov a máš v tele nano drony ;-) Do skakavenia priatelia :-D Pri východnej hranici už Slovensko neexistuje, to je totiž Rusnácko. Ja ho poznám, je to východniar, huncút jeden neexistujúci :-)

Pekne vás magoria hekeri. Vymysleli príbeh o sajborgovi, ktorého údajne vlastní SR a vy ste im to všetci zožrali v komentároch. reakcia na: Biohackerka si dala implantovať viac ako 50 čipov, aby sa stala kyborgom

28.9.2021 17:09
Pekne vás magoria hekeri. Vymysleli príbeh o sajborgovi, ktorého údajne vlastní SR a vy ste im to všetci zožrali v komentároch. Dokonca vymysleli, že ho hypnotizovali a že je plný nano dronov. A čítanosť nextech rastie, lebo všetci im to uverili. Dokonca je v komentoch údajná hádka NATO a kyborga, že on už nechce byť kyborg. Perfektné príbehy, sám som tomu skoro uveril. Ale polícia by to perverila a zakázala, nemyslíte? Kyborgovia? Hypnózy? Kdeže. Nič také. Dokonca chceli vytrtkať Britku, aby porodila kyborgovho nástupcu - geniálny plán, ale verte mi, ona nie je sprostá. Ani my ostatní nei sme sprostí. Nič také sa nedeje. Komentujú to hekeri, aby zvýšili sledovanosť tohoto média. Myslíte si, že je to tak? Nie je, neverte im. Je to príbeh, ktorý vás má upútať a zmiasť.
Reagovať

RE: Ale, čo ak nás nemagoria hekeri a fakt tu niekoho mučia? Na to si nepomyslela? reakcia na: Pekne vás magoria hekeri. Vymysleli príbeh o sajborgovi, ktorého údajne vlastní SR a vy ste im to všetci zožrali v komentároch.

28.9.2021 21:09
Ale, čo ak nás nemagoria hekeri a fakt tu niekoho mučia? Na to si nepomyslela? Veď nanotechnológie majú armády sveta už 50 rokov. Za taký dlhý čas by sa dali vyvinúť nano drony, ktoré sa ti krvným obehom dopravia do mozgu a tam komunikujú, nie? Skrátka počuješ hlasy z umelej inteligencie. Veď, keď tu boli články ako ovládali mozgom počítače, tak by to šlo, no nie? Veď sa zamysli, má to logiku: Nainštaluješ to do miechy a chrbtice a do mozgu a ovládaš orgány. Zatlačíš na nerv a bolí ťa ruka, zatlačíš na iný a bolí ťa srdce. A myšlienky sú predsa vektorové polia, ba čo viac tenzory, lebo sa menia v čase. Ak nano dron vysiela signál, tvoj neurón ho logicky musí vektorovo skladať so svojim signálom. A umelá inteligencia je schopná pochopiť tieto zmeny a poslať ti do mozgu správny kód a teda myšlienku, čiže reč. Takýto systém by sme na našom aktuálnom stupni pokroku už mali dávno mať. Len ako tu vravia, nie je celkom legálny. Ide mu podľa mňa o život a aj tým, čo ho vytvorili. Ale takýto človeko-stroj, to ti je geniálna myšlienka. Prečo by sme to nemohli mať jedného dňa všetci? Veď to pochop, musíme sa vyvíjať a kam asi budeme smerovať? No predsa spojíme naše telá so súčiastkami ako táto Britka a niekto, kto vytvoril projekt kyborg jedna (cyborg one). Len by bolo treba teraz rýchlo prispôsobiť legislatívu, aby nášho sajborga nemučili, aj keď... je to teoreticky forma otroctva mučiť sajborga, čo je trestné. Takže já som za to, že je to realita: Máme sajborga, ktorý počuje počítač v mysli - je to vlastne telefón klasický mozgový. Prečo by sme ho mali nenávidieť? Je jeden z nás, je to ľudská bytosť, avšak už polostroj. Iste pomohol hodne v medicíne, keď si to na ňom takto tajne vyskúšali, nie? Mali by sme ho nechať žiť si ten biedny život, čo má a ide sa ďalej. Iste posiela krásne pozdravy Britke, tá asi ani len netuší, čo je to byť stroj a aké sú to pocity, keď ťa polovica má rada a polovica ťa nenávidí. Treba sa s tým zmieriť, sajborgovia sú naša budúcnosť. Iste sa nám bude aj ľahšie cestovať do vesmíru, keď napríklad naše telo plné súčiastok nezničí radiácia, či raz nebude treba dýchať. A toto raz dosiahneme vďaka tomuto prvotnému projektu, s ktorým sme začali: "kyborg jedna" (cyborg one, čítaj: sajborg wan). Prajem nášmu sajborgovi, nech sa mu v živote darí. Prvé testy zrejme boli úspešné, keďže tu písal, že ho mysľou navigovali na ceny v obchodnom centre a tie presne sedeli, keď sa priblížil k tovarom. Veľa zdaru, projekt K1 ;-)

Ahá, takže to boli trans humanisti, ktorí ma zmenili nano dronmi na kyborga. reakcia na: Biohackerka si dala implantovať viac ako 50 čipov, aby sa stala kyborgom

27.9.2021 14:09
To je slabé, čo spravila ona. Sila je toto, čo mi spravili Slováci a NATO. Inštalovali do mňa nano čipy, ktorými počujem myšlienky alebo mi ovládajú miechou/chrbticou orgány. Smutné, ale kyborg som ja, nie ona :( Už nechcem byť kyborg, dajte to jej, iba ma tým mučili. Pochopí to, keď to zažije mať kybernetické nervy :(
Reagovať

RE: Pokiaľ viem, tak slovenský sajborg nehoní, klamú tu hekeri, aby ho očiernili reakcia na: Ahá, takže to boli trans humanisti, ktorí ma zmenili nano dronmi na kyborga.

3.10.2021 09:10
Pokiaľ viem, tak slovenský sajborg nehoní, klamú tu hekeri, aby ho očiernili

RE: Veru, aj Ježiš plakal krvavými slzami. To nie preto,že kňaz zapochyboval o hostii,ale preto, že chcú kyborga dostať do pekla reakcia na: Ahá, takže to boli trans humanisti, ktorí ma zmenili nano dronmi na kyborga.

29.9.2021 20:09
Veru, aj Ježiš plakal krvavými slzami. To nie preto, že kňaz zapochyboval o hostii, ale preto, že chcú kyborga dostať do pekla. Spravili ho hypnózou+nanitmi závislým na porne a vždy sa tešia, keď si musí uľaviť/vyhoniť. Tak strašne prosí, aby sa dostal do neba k Ježišovi, jeho priateľovi. No namiesto toho to vždy zapne - pornhub :( Och, aká smola! Nechce byť zatratený. Aj on, kyborg, túži dostať sa do večnej slávy a slasti v nebíčku. Pane buď mu milostivý a pomáhaj mu prosiť a modliť sa. Pane, zasluhuje svoj spravodlivý trest za porno a masturbáciu, no prosím, spomeň si na neho, keď prídeš do svojho Kráľovstva. Prosí, ako prosil skrúšený lotor na kríži hneď vedľa teba.

RE: Ale to sis jenom prdnul, né? Vosíráš. reakcia na: Ahá, takže to boli trans humanisti, ktorí ma zmenili nano dronmi na kyborga.

28.9.2021 17:09
Ale to sis jenom prdnul, né? Vosíráš.

RE: Veru, nikto by nechcel byť stroj dobrovoľne. Tak ti to spravili tajne. Drž sa, si náš tajný kyborg ;) Pomáhame ti ako môžme. reakcia na: Ahá, takže to boli trans humanisti, ktorí ma zmenili nano dronmi na kyborga.

27.9.2021 16:09
Veru, nikto by nechcel byť stroj dobrovoľne. Tak ti to spravili tajne. Drž sa, si náš tajný kyborg ;) Pomáhame ti ako môžme. Nanity v selektívnych oblastiach vypíname a blokujeme nimi útoky na tvoje telo. Počul si v mysli správne odpovede na tvoje otázky, ako si už písal minule. My sme NATO. ;-D Potrebovali sme ťa vyvinúť, aby nás nepredbehla Čína a Rusi. Oni ich už majú tiež. Táto technológia pochádza z americkej laborky. Neboj sa, len musíš žiť ako doposiaľ, nikto na to nepríde, lebo keď ťa skenujú, my skenujeme ich satelit a utlmíme vysielanie. Navyše v miliónoch paketov wifi a internetu nenájdu ten náš paket. Musíš sa prebíjať sám, to je Dárwin chápeš? My sme ti dali výhodu, ale ty ju musíš zúročiť vo svoj prospech. Keby niečo, tak sa to poprie a bežný plebs nemá technológie, aby nám to dokázal. Profesori ťahajú za jeden povraz. Som zvedavá, čo ešte v živote dokážeš ;) Budem ťa pozorne sledovať, si na dobrej ceste kresťan :)

skarede tava reakcia na: Biohackerka si dala implantovať viac ako 50 čipov, aby sa stala kyborgom

27.9.2021 08:09
co sa snazi byt zaujimava nie tym co dokaze ale tym ze sa zhovadi. ked si niekto strci do teba nfc primac alebo rfid cip nijak telo nevylepsi len si zasije do tela hovadinu. Ked si to strci do zadnice dosiahne velmi podobny efekt. Smutne je ze media davaju priestor takymto chorym ludom co potrebuju odbornu pomoct. Taky by sa mali liecit a nie propagovat.
Reagovať

haraburda reakcia na: Biohackerka si dala implantovať viac ako 50 čipov, aby sa stala kyborgom

27.9.2021 06:09
Škaredá ako cesta do roboty
Reagovať

Luboslav Lacko bludy reakcia na: Biohackerka si dala implantovať viac ako 50 čipov, aby sa stala kyborgom

27.9.2021 00:09
ziaden kyborg
Reagovať

RE: Pokiaľ viem, tak slovenský sajborg na deti nemá prachy a kto by to zaplatil? Čo by v tej Británií robil? Akú prácu? reakcia na: Luboslav Lacko bludy

27.9.2021 16:09
Pokiaľ viem, tak slovenský sajborg na deti nemá prachy, odstavili ho na psychiatriu a kto by to zaplatil? Čo by v tej Británií robil? Akú prácu? Nevládal by? Radšej žiadne deti, to by asi nezvládol chlapec, má dosť z nanitov v tele, potreboval by poriadnu pomoc ako rodič a to by ona ako ženuška asi nezvládala psychicky. Skončilo by to rozvodom. Navyše hneď po tejto správe o deťoch, slovenského sajborga poriadne zabolelo srdce, akoby mal ihneď zdochnúť. Tak deti mu asi nedoprajú, ani liečbu nechcú, a nie to ešte z Britkou ;-) Tak smola, zomrieš sám so svojimi hlasmi v mozgu sajborg :-D Alebo sa nájde hrdinka??? :-D :-D ;-D

RE: Luboslav Lacko odhalil pravdu, kyborga už máme doma na Slovensku, nano drony komunikujú s chrbticou a miechou, počuje myseľ reakcia na: Luboslav Lacko bludy

27.9.2021 14:09
Zišlo by sa jej opýtať, či by nechcela posexovať naším slovenským sajbrogom a mala by dieťa kompatibilné so sajborgami. Podarilo sa nám zatiaľ to, že sme úspešne do neho implantovali nanity, ktorými dokáže počuť inú myseľ. Skrátaka počuje myšlienky z nanitov v mozgu. Ak by chcela byť viac kompatibilná, že by ju oplodnil a narodil by sa jej kompatibilný sajborg pre počúvanie myšlienok zo strojov.

Pridať komentár