SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Bowers & Wilkins Px7 S2 / Pre milovníkov kvalitného zvuku

0

Highendová značka Bowers & Wilkins má za sebou 50 rokov histórie v špičkových audiozariadeniach, ktoré sú charakteristické vynikajúcim zvukom a neopozeraným, často unikátnym dizajnom. V jej portfóliu nájdete širokú škálu produktov – od reprosústav, soundbarov a zostáv domáceho kina cez rôzne druhy slúchadiel, bezdrôtových reproduktorov až po integrované riešenia pre domácnosti, firmy, kiná, lode alebo ozvučenie vonkajších priestranstiev.

SAMSUNG_112022_M Advertisement

Horúca novinka, nástupca obľúbených slúchadiel Bowers & Wilkins Px7, nechala na seba čakať dva roky, treba však povedať, že to čakanie stálo za to. Nová generácia Bowers & Wilkins Px7 S2 nie je iba kozmetickou úpravou staršieho modelu, ale ide v podstate o úplne nový model. Slúchadlá už za krátky čas, čo sú na trhu, stihli nazbierať množstvo ocenení zo zahraničných médií, preto som bol na ne veľmi zvedavý.

Testovaný model je v hierarchii značky na druhom mieste hneď za ďalšou aktuálnou novinkou, modelom Px8. Slúchadlá majú uzatvorenú koncepciu, takže obopínajú celé ucho. Z dizajnovej stránky novinka na rozdiel od predchodcu prichádza s odklonom od hladkých vajcovitých náušníkov k menej objemnej, skosenej konštrukcii. Môže to súvisieť s použitím 40 mm meniča na rozdiel od 43,7 mm v staršom modeli. Tento retro redizajn má na svedomí o 3 cm menšie rozmery slúchadiel. Slúchadlá si zacho­vávajú svoj estetický ­zovňajšok so špeciálnou látkou odpudzujúcou vlhkosť, ktorá pokrýva hlavový pás a vonkajšie mušle, a držiakom mušlí v tvare písmena C, ktorý umožňuje horizontálne otáčanie o 180 stupňov. Slúchadlá tak možno jednoducho zložiť do dodávaného polotvrdého puzdra, ktoré vďaka uzatváraniu zipsom poskytuje slúchadlám ochranu pri preprave, alebo keď ich práve nepočúvate. Mušle aj ich držiaky sú vyrobené z plastového kompozitu s veľmi príjemným matným povrchom. V závislosti od farebného vyhotovenia oddeľuje mušle od náušníkov z pamäťovej peny zlatý alebo strieborný prúžok. Tieto prvky nenápadne vytvárajú prémiovejší vzhľad, ktorý je príjemným kontrastom k niektorým plastovým modelom dostupným v súčasnosti. Slúchadlá dobre sedia a vytvárajú tak tesnenie okolo ucha. Napriek tomu je ich dlhodobé nosenie stále mimoriadne pohodlné. Nové 40 mm meniče využívajú membrány z biocelulózy s povrchovou úpravou zo živice, zvyšujúcou tuhosť, a sú navrhnuté tak, aby sa zabezpečila konzistentná vzdialenosť vzhľadom na ucho poslucháča z každého bodu na povrchu každého meniča.

Ovládanie slúchadiel je rozložené po obvode mušlí. Na ľavej nájdete tlačidlo na rýchle zapnutie aktívneho potlačenia hluku, ktoré prepína medzi tromi nastaveniami (zapnuté, passthrough alebo vypnuté) a možno ho v aplikácii priradiť aj na aktiváciu hlasového asistenta. Výrobca zlepšil svoju technológiu potlačenia hluku (ANC) tak, že využíva šesť mikrofónov: dva merajú výkon v každej mušli, dva reagujú na okolitý hluk z vonkajšieho prostredia a dva majú za cieľ zvýšiť čistotu hlasu a zároveň potlačiť hluk. Vo všeobecnosti si slúchadlá veľmi dobre poradia pri potláčaní hluku, pričom jeho zapnutie nemá žiadny vplyv na sfarbenie alebo kvalitu zvuku. Nízke dunivé zvuky, ako napríklad tie, ktoré počujete vo vlaku, sú veľmi dobre potlačené, občas je však drobný problém s niektorými vyššími frekvenciami, ktoré čiastočne prepustia. Napriek tomu ide o jeden z najlepších systémov ANC, aký som mal možnosť vyskúšať.

Väčšina ovládacích prvkov je na pravej mušli. Zvrchu nadol tu nájdete posuvný prepínač na napájanie a párovanie bluetooth, ovládacie prvky prehrávania a hlasitosti a port USB-C na nabíjanie a káblové prehrávanie; 3,5 mm vstup cez jack tu už nenájdete, namiesto toho v balení dostanete kábel mini jack na USB-C, ako aj kábel na USB-C. Slúchadlá však nepodporujú pasívny režim zvuku a aj na káblové počúvanie musia byť nabité a zapnuté. Batéria zvládne slúchadlá napájať až 30 hodín so zapnutým ANC, pričom za 15 minút ju dobijete na ďalších asi 7 hodín počúvania. Slúchadlá sa pripájajú k mobilnej aplikácii Music od B&W, ktorá sa používa aj pre bezdrôtové reproduktory spoločnosti, a budúca aktualizácia má umožniť prehrávanie hudby aj z integrovaných služieb v rámci aplikácie. Okrem ovládania funkcií aplikácia po prvýkrát v slúchadlách B&W obsahuje aj voliteľné nastavenie ekvalizéra s posuvníkmi basov a výšok, ktoré používateľom umožňuje prispôsobiť si zvuk podľa svojho vkusu. Pravdu povediac, počas celého testu mi ani raz nenapadlo, že by som potreboval niečo upravovať. Výrobca predpokladá, že väčšina používateľov bude počúvať hudbu cez bluetooth. Px7 S2 majú bluetooth 5.2 s podporou kodekov SBC, AAC, aptX, aptX HD a aptX Adaptive, z ktorých posledné tri poskytujú zariadeniam so systémom Android kvalitnejšie (hoci stále stratové) bezdrôtové pripojenie. Pre hráčov môže byť užitočný práve aptX Adaptive, pretože umožňuje dynamické zmeny prenosovej rýchlosti, aby sa predišlo problémom s pripojením v preťažených bezdrôtových prostrediach.

Zo zvukovej stránky poskytujú nové slúchadlá Bowers & Wilkins Px7 S2 všetko, čo by ste od modelu s ich cenovkou očakávali. Neuveriteľne čistý prednes, zvonivé výšky, priezračné vokály a výrazné, ale nie rušivé basy vás posúvajú do iných sfér. To všetko s dokonalým odizolovaním od okolitého ruchu. Bowers & Wilkins tu predvádza, ako by mali vyzerať uzatvorené slúchadlá. Špičkový zvukový zážitok je umocnený decentným dizajnom, vynikajúcou ergonómiou a použitými materiálmi. Vďaka tomu slúchadlá môžete používať aj niekoľko hodín. Dokonca som sa pristihol, že som zabudol, že ich mám nasadené. Tak nejako si predstavujem ergonómiu.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita zvuku, prémiová konštrukcia, ergonómia, potlačenie hluku, funkcia hands-free
- Nemá vstup mini jack

PARAMETRE:

Bezdrôtové slúchadlá Bowers & Wilkins Px7 S2: pripojenie: bluetooth 5.2, USB-C, kodeky Bluetooth SBC, AAC, aptX adaptive, aptX HD, aktívne potlačenie hluku, výdrž batérie 30 hodín, nabíjanie USB-C, režim pripočúvania okolia, vstavaný mikrofón a ovládacie prvky, povrchová úprava čierna, modrosivá, hmotnosť 307 g 

Cena: 429 EUR

Zapožičal: BIS audio

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať