SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Budovu parlamentu a Budínský hrad v Budapešti rozžiarilo 50 projektorov Panasonic

0

Dvadsiaty august je v Maďarsku najvýznamnejším štátnym sviatkom, sviatkom ústavy a zakladateľa štátu prvého uhorského kráľa sv. Štefana. Ústredné oslavy, ktoré prenášala aj celoštátna televízia zahrňovali aj niekoľko veľkolepých umeleckých akcií - ohňostroj, svetelná show, dronová show a video-mapping na najvýznamnejšie budovy v Budapešti, parlament a Budínsky hrad.

Video-mapping bola jedinečná a veľmi náročná výzva Príprava a tvorba trvala takmer dva roky a podieľalo sa na ňom 6 animačných tímov a 17 výtvarných umelcov.

Celá produkčná plocha mala 4,3 km, čo si vyžadovalo 200 km elektrických rozvodov. „Naša produkcia konečne ožila – produkcia, ktorou sme žili posledné dva roky. Bolo to prvý krát, keď sa mohlo zísť toľko rôznych tvorcov z rôznych oblastí a vytvoriť niečo nové v takom veľkom rozsahu,“ hovorí Daniel Besnyő z Centrum Production.

„Od prvej chvíle nám bolo jasné, že chceme na budovu parlamentu premietať naše diela pomocou projektorov Panasonic. V posledných rokoch sme sledovali vývoj spoločnosti Panasonic, predovšetkým v oblasti laserových projektorov, ktoré majú oveľa pôsobivejší kontrast, než iné  a iné, podobne výkonné projektory na trhu. Dôležitým aspektom pri návrhu bola aj veľkosť projektorov a preto sme sa rozhodli pre spoločnosť Panasonic.

Kritériom výberu bola aj spotreba energie, pretože elektrické napájanie projektorov muselo byť riešené z agregátu na mieste konania akcie. Veľmi dôležitým aspektom bolo, koľko energie bude počas projektu potrebné. Spoľahlivosť a kvalitu obrazu, ktorú sme požadovali pre video-mapping zo vzdialenosti 250 metrov, nám ponúkli iba projektory Panasonic so špeciálnymi objektívmi s dlhou ohniskovou vzdialenosťou" vysvetľuje Daniel Besnyő.

O 3D videomapping na budove Parlamentu sa postaralo 40 projektorov: 15 kusov PT-RZ31K s objektívom 7,3 - 18,8:1 a 25 kusov PT-RQ35K s objektívom 4,6 - 7,4:1.

Budínsky hrad rozžiarilo 10 projektorov: 6 kusov PT-RZ31K + 4 kusy PT-RQ50K so štandardnými objektívmi.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Panasonic Projektory

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať