SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Callaway: Umelá inteligencia a superpočítač opravia vaše chyby pri golfe

Technológie
0

Umelá inteligencia môže prekonať ľudí v hrách ako šachy či dáma, no v súčasnosti nám už pomáha aj pri golfe. Výrobca Callaway použil strojové učenie na zavedenie nových konštrukčných prvkov do svojho radu golfových palíc Mavrik. Počítače zvyčajne pomáhajú výrobcom palíc simulovať tisíce úderov a dráh loptičiek, aby analyzovali konzistentnosť výkonu. No Callaway poskytol parametre umelej inteligencii a nechal ju samu pracovať na riešení problémov. Spoliehaním sa na simulácie umelej inteligencie môže spoločnosť efektívnejšie zdokonaľovať skupiny hráčov, ktorým sa snaží pomôcť úpravou výkonnostných cieľov, čo je obzvlášť ťažké u začiatočníkov.

„Variácia medzi jednotlivými údermi je tu omnoho vyššia ako u profesionálov. Počítač to môže analyzovať.“ hovorí Alan Hocknell, starší viceprezident Callaway. Vývojový proces nových golfových palíc trvá 12 až 18 mesiacov, čo poskytuje dostatok času na vytvorenie troch alebo štyroch prototypov. Ak bude palica existovať vo fyzickom svete mimo simulácie, spoločnosť vyhodnotí jej výkonnosť pomocou robota, ale dá ju aj do rúk skutočných ľudí. AI môže pomôcť analyzovať údery a pomôcť pri vývoji správnym smerom.

Výroba golfových palíc navrhnutých umelou inteligenciou však nie je jednoduchá. Callaway tvrdí, že musel urobiť niekoľko pozoruhodných zásahov do svojho výrobného procesu. Potreboval napríklad novú zliatinu titánu, aby mohol vyrobiť vzor s nezvyčajnou hrúbkou. Musel takisto zmeniť kryštalickú štruktúru v titáne takým spôsobom, aby bol ešte odolnejší. Aj meracie zariadenie bolo treba zdokonaliť. Vyvinuli laserový skenovací systém, ktorý používa milióny bodov laserového svetla, aby bolo možné merať oveľa podrobnejšie ako s dotykovou sondou.

Aby Callaway zvládol všetky výpočty, postavil vlastný superpočítač s približne 1000 výpočtovými jadrami. Vzhľadom na množstvo operácií, ktoré robia, to bolo finančne uskutočniteľnejšie ako prenájom času v cloudovom systéme.
Postupom času bude veľkosť dátových súboru Callaway narastať. V súčasnosti ide o údaje z 20 rokov, sťahované zo zosieťovaných strojov v prípravných centrách Callaway. Nakoniec môže AI hrať úlohu v skutočnom procese výcviku. Hráč by tak mohol získať analýzu svojej hry v reálnom čase, ktorá ho môže usmerniť pri výbere správnej palice.

V súčasnosti ponúka Callaway tri rôzne varianty svojich golfových palíc Mavrik navrhnutých umelou inteligenciou vrátane štandardnej verzie pre priemerných hráčov, verzie Sub-Zero pre pokročilých hráčov a profesionálov a najvyššej edície Max. Callaway hovorí, že každá z nich má vlastný jedinečný dizajn. Umelá inteligencia zdokonalila proces tak, aby sa zdôraznili vlastnosti žiaduce na konkrétne použitie. Dlhšie palice zdôrazňujú rýchlosť lopty a trajektóriu, aby sa dostala na väčšiu vzdialenosť. Cieľom kratších palíc je dosiahnuť konzistentnejšiu trajektóriu a rotáciu lopty pri úderoch.  

Zdroj: popsci.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia pocitac

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať