SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Canon uvádza novú sadu pre vývoj softvéru vrátane aplikačného rozhrania pre diaľkové ovládanie

Tlačové správy
0

Canon oznámil nový API balíček, ktorý vývojárom sprístupní rad zdrojov a funkcií pre prácu s fotoaparátmi. Kombinácia sady pre vývoj softvéru EOS Digital (Software Development Kit, SDK, EDSDK) s úplne novým aplikačným rozhraním pre ovládanie fotoaparátov (Camera Control API, CCAPI) poskytuje vývojárom a softvérovým inžinierom rad jedinečných príležitostí vrátane možnosti výberu medzi fotoaparátmi a objektívmi značky Canon, nevynímajúc najnovší PowerShot SX70 HS.

Výhody SDK od spoločnosti Canon už využilo mnoho vývojárov – do svojich riešení mohli ľahko integrovať fotoaparáty aj objektívy značky Canon a ponúknuť koncovým používateľom diaľkové ovládanie prostredníctvom USB kábla. Možnosti využitia sú pritom veľmi široké, od fotografických kabín cez robotické a automatizované jednotky či fotografovanie a natáčanie udalostí až po snímanie fotografií na doklady alebo fotogrammetrické systémy.

Vďaka EDSDK môžu používatelia svoje fotoaparáty ovládať vzdialene z osobných počítačov alebo počítačov Macintosh a rovnaký kód používať naprieč všetkými kompatibilnými zariadeniami značky Canon. Nové rozhranie CCAPI navyše nezávisí od operačného systému či podporovaných modeloch[1] a umožňuje tak rýchly vývoj bez ohľadu na použitú platformu – vrátane Windows, MacOS, Androidu, iOS alebo Linuxu.

„Sme veľmi radi, že môžeme sprístupniť našu sadu EOS Digital SDK aj pre modelovú sériu PowerShot a ponúknuť tak používateľom nástroj, ktorý umožní vzdialené ovládanie týchto fotoaparátov vrátane ich úžasného zoomu," hovorí Yuko Tanaka, ITCG Product Marketing Director v spoločnosti Canon. „Nové aplikačné rozhranie Camera Control API je navyše založené na protokole Internet Protokol a je teda kompatibilný so všetkými hlavnými operačnými systémami."

PowerShot SX70 HS je najnovším prémiovým fotoaparátom typu bridge z dielne spoločnosti Canon. Je ľahko prenosný a používateľom ponúka maximálnu univerzálnosť. Tento model sa môže pochváliť výkonným objektívom so 65-násobným optickým zoomom pri rozsahu ohniskových vzdialeností 21 až 1365 mm, podobou i ergonómiou digitálnej zrkadlovky alebo otočným displejom LCD s uhlopriečkou 7,5 cm. Používatelia určite ocenia aj snímač s rozlíšením 20,3 megapixelov a možnosť snímania 4K Ultra HD videí. Canon PowerShot SX70 HS je ideálny fotoaparát typu všetko v jednom, ktorý si poradí s akýmkoľvek scenárom použitia - bez toho aby používatelia museli mať pri sebe viac rôznych objektívov.

Dostupnosť nového API balíčku

Najnovší API balíček vychádza zo spätnej väzby firemných používateľov a je súčasťou záväzku spoločnosti Canon sprístupňovať vývojárom a integrátorom ľahko použiteľné praktické riešenia. Sada pre vývoj softvéru EOS Digital je k dispozícii na stiahnutie už teraz, a to na stránkach www.didp.canon-europa.com. Rozhranie Camera Control API bude na vývojárskom portáli spoločnosti Canon dostupná od marca 2019.

Ďalšie informácie o fotoaparáte Canon PowerShot SX70 HS sú k dispozícii na https://www.canon.sk/cameras/powershot-sx70-hs/.

Hlavné vlastnosti sady EDSDK a rozhrania CCAPI:

- Detekcia a pripojenie/odpojenie fotoaparátu
- Kontrola a zmena nastavení fotoaparátu vrátane času
- Vzdialené snímanie
- Sťahovanie/mazanie snímok a formátovanie pamäťových kariet

[1] Pre viac informácií o podporovaných modeloch kontaktujte spoločnosť Canon Europe

Canon Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Canon fotoaparat SDK

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať