SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Čelenka s AI dokáže vyvolať a stabilizovať lucidné sny

Výskum a vývoj
1

Startup Prophetic predstavil čelenku s umelou inteligenciou za 2000 dolárov s názvom Halo, o ktorej tvrdí, že navodzuje a stabilizuje lucidné sny. Zariadenie využíva neurostimulačný systém s uzavretou slučkou, ktorý zahŕňa ultrazvuk, generatívne 3D impulzy, tréningové dáta fMRI a senzory EEG. Podľa Prophetic toto spojenie funkcií vytvára uzavretý systém, ktorý dokáže efektívne vyvolať a stabilizovať lucidné sny. Čelenka Halo má za cieľ ponúknuť používateľom jedinečný a kontrolovaný zážitok zo sna prostredníctvom pokročilej neurostimulačnej technológie.

Zariadenie dokáže umelo vytvárať sekvenčné vzorce nervovej aktivácie, ktoré sa nachádzajú v prirodzených lucidných snoch. Prophetic spustil fázu beta testovania svojej čelenky. Startup v súčasnosti prijíma beta testerov, pričom požaduje zálohu 100 USD za každú registráciu. Generálny riaditeľ spoločnosti Eric Wollberg prezradil, že čelenka Halo si už získala značný záujem investorov aj verejnosti. 

Podnikanie v oblasti ovládania snov nie je úplne neopodstatnené, pretože výskum v tejto oblasti naznačuje možnosť manipulácie a stabilizácie snov. Použitie systému neurostimulácie s uzavretou slučkou, s ktorým startup pracuje, je založené na vedeckých princípoch, pričom využíva údaje z tréningu fMRI a senzorov EEG na opätovné vytvorenie sekvencií aktivácie neurónov spojených s lucidnými snami.

Hoci čelenka Halo púta značnú pozornosť, nie každý, kto prejavil záujem, bude mať možnosť zúčastniť sa v beta testovacej fáze. CEO Eric Wollberg objasnil, že napriek veľkému počtu registrácií bude výberový proces náročný a počet účastníkov počiatočného testovania bude obmedzený. Prophetic tak chce zabezpečiť, že fáza beta testovania bude dôkladná a zameraná na zdokonalenie používateľskej skúsenosti. Integrácia pokročilých neurovedeckých princípov a hardvérových komponentov startupu znamená odvážny skok do neprebádaného územia.

Zdroj: cryptopolitan.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Lucidgenius reakcia na: Čelenka s AI dokáže vyvolať a stabilizovať lucidné sny

18.2.2024 17:02
Dufam ,ze v mojich lucidnych snoch nebudu figurovat kulturistky,vzpieracky,alebo sirokochrbtove nuloprsne plavkyne...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať