SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Čína už má vo výzbroji robotické psy vyzbrojené guľometmi

0

Čínska armáda nedávno predviedla množstvo robotických psov vybavených guľometmi na chrbte počas najväčšieho cvičenia v krajine. Robotické psy so zbraňami boli súčasťou masívneho 15-dňového vojenského cvičenia s názvom Zlatý drak vo vzdialenom výcvikovom stredisku v strednej Kambodži a pri pobreží krajiny. Počas cvičenia novinári sledovali, ako personál vzal roboty na prechádzku, ale údajne ani raz nevystrelili z guľometov pripútaných na ich chrbát.

Odborníci už dlho varujú, že používanie ozbrojených bezpilotných lietadiel alebo „robotov zabijakov“, najmä autonómnych, je etické mínové pole, ktoré by malo byť na bojisku medzinárodne zakázané. Nie je to prvýkrát, čo štvornohé roboty niesli zbrane. Minulý rok Pentagon oznámil, že americká armáda zvažuje vyzbrojenie diaľkovo ovládaných robotických psov najmodernejšími puškami v rámci svojho plánu „preskúmať oblasť možného“ v budúcom boji.

Americký vojenský dodávateľ Ghost Robotics predviedol takéhoto robotického psa vybaveného ďalekonosnou puškou. No spoločnosť Boston Dynamics sa rozhodne vyjadrila, že pripútanie zbraní k jej robotickému psovi Spot Mini je v rozpore s podmienkami jeho používania.

Zdroj: futurism.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať