SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Číňania začínajú používať digitálnu menu využívajúcu blockchain

1

V Číne systémom lotérie určili určil 750 000 príjemcov, ktorí môžu digitálny jüan míňať v obchodoch a online pomocou špeciálnej aplikácie. Informovali o tom noviny The Wall Street Jurnal. Platby pomocou aplikácie v smartfóne sú v čínskych kamenných podnikoch veľmi bežné, takže obchodníci sa rýchlo prispôsobili novej ponuke vlády. Starbucks a McDonald’s údajne takisto patria medzi tých, ktorí už prijímajú digitálny jüan.

Vďaka digitálnym platbám a prísnemu dohľadu má vláda k dispozícii množstvo platobných údajov. Implementáciou digitálneho jüanu jej poznatky o tom, ako ľudia míňajú peniaze, ešte porastú, hoci centrálna banka krajiny uviedla, že obmedzí sledovateľnosť a vytvorí tzv. kontrolovateľnú anonymitu. Po zavedení digitálnej meny bude každý jüan v obehu existovať ako fyzická alebo ako digitálna mena.

SWAN_042021

Analytici očakávajú, že čínska vláda v budúcnosti zvýši množstvo digitálnej meny a zníži množstvo fyzickej meny dostupnej na trhu. Čína je iba druhou krajinou a prvou významnou ekonomikou, ktorá oficiálne zaviedla blockchainovú verziu svojej meny (ako prvá tento krok robila bahamská centrálna banka). Podľa agentúry Bloomberg ďalšie štyri krajiny – Juhoafrická republika, India, Pakistan a Thajsko – majú konkrétne plány na skoré spustenie vlastných oficiálnych kryptomien.

Zdroj: thewire.in.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

. reakcia na: Číňania začínajú používať digitálnu menu využívajúcu blockchain

13.4.2021 01:04
No mohli by ste ten bulharsky clanok s 1 uzitocnou vetou napisat normalne. Vsetci na svete davno platia digitalnou menou euro, dolar a pod. Ziadna novinka cinska digit mena. Maju tu byt detaily o tom krypte a nie vety o nicom!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať