ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Čínska spoločnosť je kritizovaná za použitie „inteligentných“ vankúšov na špehovanie zamestnancov

Bezpečnosť
0

Spoločnosť Hebo Technology v čínskom meste Chang-čou sa dostala pod paľbu kritiky zamestnancov za to, že pomocou zákernej metódy kontrolovala ich aktivity počas úradných hodín. Pod zámienkou monitorovania ich zdravia a životných funkcií distribuovala zamestnancom „inteligentné“ vankúše vybavené senzormi. Vankúše boli vyvinuté vo vlastnej réžii a údajne išlo o prototyp, ktorý by sa mal v budúcnosti uviesť na trh.

Vankúše mali sledovať srdcovú frekvenciu, dýchanie, držanie tela a úroveň únavy používateľov. Takisto mali schopnosť vyzvať ich, aby vstali a natiahli sa, ak sedeli už pridlho. Zamestnanci však čoskoro pochopili, že sa využívali na špehovanie ich činnosti v pracovnom čase, takže ich nadriadení presne vedeli, kedy a na ako dlho sa vzdialili od svojho stola. Zhromaždené údaje sa dostávali do rúk šéfov, navyše ich kontrolovalo aj oddelenie ľudských zdrojov. 

Zamestnanci sa pýtajú, či sa na základe týchto informácií bude hodnotiť ich pracovný výkon. Sťažujú sa, že sú v očiach šéfov len nástrojom bez súkromia alebo rešpektu. Spoločnosť sa bráni tým, že vankúše používané na monitorovanie zamestnancov boli súčasťou testu o ich využitie na zber údajov pred ich uvedením na trh. „Zámerom poskytnutia vankúšov našim zamestnancom je zhromaždiť viac testovacích údajov, a nie dohliadať na nich,“ uviedol hovorca spoločnosti.

 Zdroj: sea.mashable.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať