Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Čínsky robotický pes A1 je „lacnou“ verziou Spota

2

Čínska spoločnosť Unitree chce začať predávať svojho „lacnejšieho“ štvornohého robotického psa s názvom A1. Pojem lacný však treba chápať vo vzťahu k pokročilým robotom, čo znamená, že aj tak bude stáť veľa peňazí. Jeho uvádzacia cena bude menej ako 10 000 USD, no podľa Unitree bude postupne klesať. Na porovnanie, Spot od Boston Dynamics stojí takmer 75 000 USD.

A1 bol predstavený na výstave CES a môže sa pochváliť podobnými funkciami ako Spot – zvládne salto aj autonómnu navigáciu v prostredí pomocou umelej inteligencie a snímania hĺbky. Robot má hmotnosť necelých 12 kg, nosnosť 5 kg, môže dosiahnuť rýchlosť okolo 11 km/h a jeho batéria má výdrž 2 hodiny.

Na rozdiel od Spota je však určený do úlohy robotického spoločníka či domáceho miláčika, a nie na aplikáciu v oblasti bezpečnosti či nebodaj presadzovania práva. A1 môže pomocou svojej kamery napríklad nasledovať človeka počas behu. Ťažko povedať, či bude A1 konkurovať robotom ako Spot. Oba produkty sú na trhu krátky čas, no každopádne Boston Dynamics už nie je jediný, kto ponúka svoje robotické výtvory na predaj.

Zdroj: inputmag.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

čínske veci sú kvalitné a lacné, tešíme sa s nimi nad novým robotíkom reakcia na: Čínsky robotický pes A1 je „lacnou“ verziou Spota

28.1.2021 13:01
čínske veci sú kvalitné a lacné, určite by sme si radšej kúpili Číňana ako Američana robota, kde vziať na to sedemdesiatpäť tisíc dolárov?
Reagovať

trhaj A1 :-D reakcia na: Čínsky robotický pes A1 je „lacnou“ verziou Spota

27.1.2021 16:01
trhaj A1 :)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať