SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Cirque du Soleil a Google predstavili nový interaktivný experiment

Technológie
0
Využiť možnosti moderných technológií sa tentoraz rozhodlo akrobatické zoskupenie Cirque du Soleil (Slnečný cirkus) a svojím fanúšikom prináša úplne nový pohľad na svet. V rámci nového experimentu pod názvom Movi.Kanti.Revovás zavedú do prekrásneho surrealistického sveta, ktorému vládnu emócie podporované láskou, snami, nádejou, ale aj pochybnosťami.

Do experimentu sa môže zapojiť každý, kto má nainštalovaný prehliadač Chrome a počítač vybavený webovou kamerou. Prostredníctvom tejto kamery potom môže ovládať pohyb na obrazovke a nasledovať tajomnú postavu. Názov Movi.Kanti.Revo pochádza z esperanta a znamená pohyb, spievanie a snívanie. V rámci tohto experimentu môžu používatelia nasledovať mystickú osobu v nádhernom vymyslenom svete, v ktorom zároveň sledujú aj predstavenie Slnečného cirkusu.

Vďaka technológii WebRTC a jej funkcii getUserMedia sa možno odosobniť od tradičného využívania prehliadača, keďže táto technológia zavádza interakciu do prehliadača používateľa a umožňuje mu ovládať projekt prostredníctvom pohybu pred kamerou zapojenou do počítača. Projekt vznikol v rámci spolupráce Cirque du Soleil, Subatomic Systems a spoločnosti Google. Experiment bol predstavený na podujatí Big Tent v New Yorku a je dostupný na www.movikantirevo.com.

monti_kanti_revo_google.jpg

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať