SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

CyberDog 2 od Xiaomi už nie je ”obyčajný” robopes. A nie je ani tak drahý

Technológie
2

Štvornohé roboty inšpirované Spotom od spoločnosti Boston Dynamics sa zatiaľ nedostali do domácností, ale to nebráni výrobcom vynakladať miliardy na vývoj schopnejších a inteligentnejších robotických psov. Najnovším takýmto výtvorom je CyberDog 2, dielo spoločnosti Xiaomi. Už to nie je obyčajný „robopes“, od prvej iterácie CyberDog prešiel výraznou transformáciou.

Pôvodný CyberDog bol inšpirovaný Spotom od Boston Dynamics, ale Xiaomi sa nechce uspokojiť len s napodobňovaním. Robotická strnulosť CyberDoga bola nahradená prepracovaným telom, pripomínajúcim dobermana. CyberDog 2 má hmotnosť len 8,9 kg a výšku 36,7 cm, takže je menší ako dospelý zlatý retriever. Okrem kompaktných rozmerov je však výnimočný aj svojou novonadobudnutou obratnosťou.

Vďaka dômyselným mikroaktuátorom spoločnosti Xiaomi získal CyberDog 2 schopnosť vykonávať zložité výkony, ako je balansovanie na jednej nohe, podávanie packy alebo vykonávanie série dynamických sált. Nejde však len o fyzickú zdatnosť, CyberDog 2 zažiari aj svojou inteligenciou. Je poháňaný procesorom NX a dvoma koprocesormi, ktoré sú posilnené 8 GB pamäte RAM a 16 GB úložiskom, má 19 senzorov, ktoré mu poskytujú zrak, hmat a sluch v kombinácii s hlasom.

SAMSUNG 07M Advertisement

Robotický pes je napájaný vstavanou batériou, ktorá umožňuje 90 minút činnosti, potom sa dá rýchlo dobiť cez USB-C. CyberDog 2 je vybavený schopnosťou rozhodovania a simuláciou umelej inteligencie, ktorá navrhuje jeho správanie napodobňujúce našich chlpatých domácich miláčikov. Vďaka pripojeniu cez bluetooth 5.0 a Wi-Fi sa dá CyberDog 2 bezproblémovo ovládať pomocou diaľkového ovládača alebo smartfónu. CyberDog 2 bude čoskoro k dispozícii v Číne za cenu od 12 999 jüanov (v prepočte približne 1640 eur).

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

primiti_vLacko aHubinsky reakcia na: CyberDog 2 od Xiaomi už nie je ”obyčajný” robopes. A nie je ani tak drahý

22.8.2023 00:08
primiti_vLacko aHubinsky
Reagovať

Wow reakcia na: CyberDog 2 od Xiaomi už nie je ”obyčajný” robopes. A nie je ani tak drahý

21.8.2023 15:08
Technologický pokrok v oblasti robotiky je skutočne ohromujúci. Xiaomi so svojím CyberDog 2 nastavuje novú laťku v oblasti robotických psov. Nie len že tento 'robopes' vyznieva ako skutočná budúcnosť domácich robotov, ale za tú cenu by mohol byť dosť atraktívny pre mnohých technologických nadšencov. Zdá sa, že časy, keď budeme mať robotických spoločníkov doma, nie sú tak vzdialené, ako by sme si mysleli!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať