SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Bard bol len začiatok. Google pripravuje ešte silnejší AI nástroj

Technológie
0

Na vlnu umelej inteligencie reagoval Google vydaním aplikácie Bard a integráciou AI v rámci niekoľkých svojich produktov určených pre spotrebiteľov. No zdá sa, že Google pracuje na svojom doteraz najväčšom AI projekte s názvom Gemini, ktorý by mohol byť spustený už na jeseň tohto roka. Gemini je základný model AI novej generácie spoločnosti pozostávajúci zo skupiny veľkých modelov strojového učenia.

Google dúfa, že prostredníctvom Gemini prekoná konkurenciu tým, že by kombinoval schopnosti konverzačného textu s generovaním obrázkov umelou inteligenciou, vďaka čomu by sa jeho model hodil na všeobecnejšie prípady použitia. Gemini by teda dokázal nielen generovať text ako ChatGPT, ale aj vytvárať kontextové obrázky. V budúcnosti by sa prípadne mohol používať na analýzu grafov, vytváranie grafiky s textovými opismi a ovládanie softvéru pomocou textu alebo hlasových príkazov.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Google údajne používa na trénovanie Gemini aj prepisy videí z YouTube. Modely vycvičené na videách z YouTube môžu poskytovať rady na základe obsahu videí, napríklad pomáhať mechanikom diagnostikovať problém na základe videí z opravy auta. Používanie videoobsahu z YouTube by mohlo spoločnosti pomôcť aj pri vývoji softvéru na prevod textu na video. Právnici spoločnosti však výcvikové materiály pozorne sledujú, aby sa zabránilo trénovaniu na materiáloch chránených autorským právom.

Google by mohol integrovať Gemini do svojho balíka produktov a služieb, ako sú Bard, Google Docs a Slides. Môžeme očakávať, že do konca roka uvidíme nejakú formu vývojárskej verzie pre Gemini, hoci spoločnosť ho môže začať používať v niektorých spotrebiteľských produktoch aj skôr. Vývojári by mohli dostať určitý cenovo podmienený prístup k Gemini prostredníctvom platformy Google Cloud Platform.

Zdroj: androidauthority.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať