DB-E: Bicykel, na ktorom nie je vidno že má elektrický pohon

Technológie
0

Charakteristickým znakom e-bicyklov bývajú hrubé rámy, navrhnuté tak, aby udržali objemné batérie. Na model DB-E od Detroit Bikes by ste sa však museli dobre pozrieť, aby ste zistili, že má elektrický motor, ktorý pomáha jazdcovi pri šliapaní. Všetka energia DB-E vrátane elektromotora a batérie je obsiahnutá v náboji Zehus Bike+ integrovanom do zadného kolesa.

Jeho 250-wattový motor môže pomôcť posunúť bicykel pri asistencii pedálov na rýchlosť až 25 km/h s odhadovaným dojazdom približne 55 km v režime úspory energie alebo zhruba 32 km pri plnom výkone.  Náboj obsahuje niekoľko šikovných trikov, ktoré mu pomáhajú dobíjať sa počas jazdy, vrátane zachytenia energie z regeneratívneho brzdenia počas zastavovania alebo pridania záporného krútiaceho momentu, keď cyklista šliape na rovnom povrchu.

Predplatné NEXTECH 2021

Jazdec môže počas jazdy šliapať aj dozadu, aby si mohol dobiť batériu. Vzhľadom na ľahký rám DB-E, ktorý je ešte viac odľahčený použitím odolnejšieho remeňového pohonu, ktorý je o 200 gramov ľahší ako reťaz, sa bicykel ľahko ovláda, aj keď jazdite s vypnutými funkciami napájania alebo úplne vybitou batériou.

DB-E sa dá pripojiť k mobilnej aplikácii Bitride, čo umožňuje používateľom ovládať zo smartfónu rôzne funkcie bicykla vrátane uzamknutia motora alebo jeho úplného vypnutia, aby sa zabránilo krádežiam, ako aj získavania metrík v reálnom čase, ako je rýchlosť či zostávajúca výdrž batérie. DB-E s cenovkou 2600 dolárov je už teraz k dispozícii na predobjednávanie od Detroit Bikes v lesklej čiernej alebo smaragdovo zelenej povrchovej úprave, dodávky by sa mali začať v marci. 

Zdroj: gizmodo.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať