SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Deloitte: Digitálne “peniaze” do 10 rokov nahradia tradičné fiat meny

9

Nedávny prieskum britskej firmy Deloitte, ktorý sa uskutočnil za účasti viac ako 1000 vedúcich pracovníkov bánk a finančných inštitúcií so sídlom v USA, Veľkej Británii, Číne, Hongkongu, Nemecku, Brazílii, Japonsku, Singapure, Južnej Afrike a Spojených arabských emirátoch, ukázal, že v najbližších piatich až desiatich rokoch sa očakáva, že digitálne aktíva nahradia fiat meny. Túto predikciu urobilo 76 % respondentov prieskumu.

Ďalší (80 % respondentov) tiež uviedli, že digitálne aktíva budú v nasledujúcich dvoch rokoch hrať zásadnú úlohu vo finančnom odvetví. Až 73 % vedúcich pracovníkov sa domnieva, že prijatie blockchainu je nevyhnutné, ak chcú organizácie v budúcnosti v odvetví konkurovať; 43 % respondentov uviedlo, že ich inštitúcie by mali prijať kryptomeny ako možnosť platby.

SWAN_042021

Odborníčka na americký blockchain a digitálne aktíva v spoločnosti Deloitte Linda Pawczuková sa vyjadrila, že došlo k posunu v tom, ako globálne finančné inštitúcie vnímajú obchodovanie s digitálnymi aktívami a ako formujú finančnú infraštruktúru. Pawczuková dodala, že služby tradičného bankovníctva sú už „v zásade prežitky“ a finanční manažéri musia nájsť alternatívne spôsoby, ako vytvoriť „hospodársky rast v budúcnosti peňazí“.

V tomto roku došlo ku skutočnému nárastu adopcie kryptomien, ktorý je pripisovaný mnohým dôvodom. Predpokladá sa však, že postupný rast hodnoty kryptomien spôsobil, že čoraz viac mileniálov aj dospelých venuje pozornosť kryptopriestoru. Salvádor sa zapísal do histórie, keď sa stal prvou krajinou na svete, ktorá zaviedla bitcoin ako oficiálnu fiat menu, pričom Argentína ho chce v tomto smere nasledovať. Rok 2021 je veľký rok digitálnych aktív a analytici ho považujú za východiskový bod prevratných zmien v oblasti virtuálnych aktív.

Zdroj: cryptopolitan.com.

Redakcia

Všetky autorove články

9 komentárov

Krypto reakcia na: Deloitte: Digitálne “peniaze” do 10 rokov nahradia tradičné fiat meny

28.8.2021 10:08
Tak treba sa zbaviť zadlženého eura a dolára a kresťanov USA a EU!
Reagovať

RE: Oni to, ale robia inak - už dnes šíria nano drony ako štátne tajomstvo a kresťania vydochnú akože náhodou. reakcia na: Krypto

28.8.2021 13:08
Oni to, ale robia inak - už dnes šíria nano drony po telách ľudí ako štátne tajomstvo a kresťania vydochnú akože náhodou. Normálne ti vedia ovládnuť orgány a nikto ich nechytil. Veselo ti môžu šťukať s telom a trebárs ťa aj odpálkovať na druhý svet. To nevravím o tých hypnotizovaných, ktorých je kopa na Slovensku ako otrokov.
Reagovať

ach jaj tento lifestyle reakcia na: Deloitte: Digitálne “peniaze” do 10 rokov nahradia tradičné fiat meny

28.8.2021 01:08
A digital asset is anything that exists in a digital format and comes with the right to use. Dnes je fyzicky vytlacenych 8% penazi a zvysok su len cisla v pocitaci, takze uz dnes je 92% klasickych penazi digitalny asset
Reagovať

RE: ach jaj tento lifestyle reakcia na: ach jaj tento lifestyle

28.8.2021 10:08
Netáraj
Reagovať

RE: RE: ach jaj tento lifestyle reakcia na: RE: ach jaj tento lifestyle

28.8.2021 12:08
IQ = 0, si ty Lackov syn, ked taras ty a pises netaraj inteligentovi, co hovori pravdu?

Deloitte podvodnici reakcia na: Deloitte: Digitálne “peniaze” do 10 rokov nahradia tradičné fiat meny

27.8.2021 18:08
Ked podvodnici nieco povedia, tak samozrejme to pravda nebude. Nic sa nejde nahradzovat do 20 rokov.
Reagovať

RE: Elektrina ide hore o 15€ na domacnost reakcia na: Deloitte podvodnici

28.8.2021 16:08
Staci sa pozriet na elektrinu, ide hore o 15€ na domacnost. Podochneme od hladu, svine ale oni si nadelia na audinky.

RE: Deloitte podvodnici reakcia na: Deloitte podvodnici

28.8.2021 10:08
Hore som to písal banky sú svine tlačia naschvál bankovky aby všetko drazelo. Treba to stopnúť tie prasatá sú nenazrate

Neh idú do ricinky, keš tvrdú menu si nedáme reakcia na: Deloitte: Digitálne “peniaze” do 10 rokov nahradia tradičné fiat meny

27.8.2021 11:08
Neh idú do ricinky, keš tvrdú menu si nedáme
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať