SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Technics EAH-AZ40M2 / Ľahké ako pierko a s výborným zvukom

0

Úplne bezdrôtové slúchadlá Technics EAH-AZ40M2 sú najnižším modelom výrobcu. So svojím elegantným dizajnom a certifikátom IPX4 pôsobí tento model oveľa subtílnejšie v porovnaní s jeho väčšími súrodencami EAH-AZ60M2 a EAH-AZ80. Najvyšší model sme mali možnosť otestovať, a preto som bol zvedavý aj na jeho bračeka z opačného konca ponuky. Vzhľadom na to, že sa stále pohybujeme pri značke Technics, rozhodne nepôjde o žiadneho outsidera, ale keďže ide o model s polovičnou cenou oproti AZ80, je zaujímavé porovnať, kde musel výrobca robiť kompromisy.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Aj keď sa AZ40M2 drží dizajnovej línie celého radu, rozdiel si všimnete hneď na prvý pohľad. Tak puzdro, ako aj slúchadlá sú menšie a ľahšie. S hmotnosťou iba päť gramov sú nenápadné, pohodlne sedia v ušiach a dobre sa nosia. Nebudú veľmi prekážať ani v zimnom období pod čiapkou.

Menšie rozmery puzdra sú, samozrejme, vítané pri prenášaní, oproti puzdru z AZ80 zostala rovnaká šírka, ale výška a hrúbka sú menšie. Zmenšenie slúchadiel a puzdra však nie je zadarmo, daňou za to je nižšia kapacita batérií a chýbajúce bezdrôtové nabíjanie, k dispozícii je len USB-C. Výdrž batérie je pri používaní kodeku LDAC asi 4 hodiny prehrávania, s kodekom Bluetooth AAC to môže byť až 7 hodín. S puzdrom sa dostanete na 18 hodín výdrže, ale skutočné výsledky môžu byť odlišné v závislosti od používaného kodeku a aktivovaných funkcií.

S vyššími modelmi majú slúchadlá spoločný najnovší blue­tooth 5.3 s pripojením multipoint až k trom zariadeniam a podporu kodekov SBC, AAC a LDAC s prenosovou rýchlosťou 990 kb/s pri 96 kHz. V praxi sa to prejavuje výborným, viac ako 30-metrovým dosahom v otvorenom priestore aj v rámci bytu cez dve steny a spoľahlivosťou pripojenia.

Aplikácia Technics Audio Connect App (iOS, Android) je spoločná pre celú sériu a môžete si pomocou nej podrobne prispôsobiť funkcie aj zvuk slúchadiel. V ponuke Sound je na výber päť predvolieb a 5-pásmový ekvalizér s ovládaním ± 10 dB. Súčasťou sú aj ďalšie funkcie, ako napríklad aktivácia jednostupňového ANC, režim transparentnosti, automatické vypnutie v tichu alebo konfigurácia dotykových senzorov. Môžete takisto prepínať potlačenie šumu pre mikrofóny prostredníctvom dvoch úrovní intenzity a je tu aj funkcia vyhľadávania slúchadiel. Slúchadlá však neponúkajú individuálny test počúvania s krivkou zvuku prispôsobenou ušiam. No aplikácia na použitie s týmito slúchadlami poskytuje množstvo funkcií a nastavení.

Zásadný rozdiel oproti AZ80 je veľkosť membrány meniča, ktorá je pri najvyššom modeli 10 mm, pri AZ40M2 6 mm. To sa, samozrejme, prejaví pri priamom porovnaní týchto modelov slabším podaním basov v prípade nižšieho modelu.

V posluchových testoch ma slúchadlá AZ40M2 zaujali čistým zvukom a vysokým výkonom. Ako som už spomínal, zvuk má o niečo menej výrazné basy. Dá sa tomu pomôcť predvoľbami ekvalizéra Bass+ alebo Super Bass+, ale fyziku oklamať nemožno a menšia membrána má svoje limity. Napriek tomu slúchadlá hrajú veľmi dobre, s dostatočne vysokým výkonom a čistým zvukom v celom rozsahu hlasitosti. Čisté stredy a výšky sú veľké plus a pekne reprodukujú detaily bez prílišnej ostrosti. Jednotlivé nástroje možno jasne lokalizovať, iba pri reprodukcii hĺbok je reprodukcia príliš kompaktná.

Pri telefonovaní je potlačenie hluku menej účinné ako v prípade AZ80, slúchadlá nepoužívajú technológie JustMyVoice, ale iba Beamforming. V dôsledku toho je potlačenie okolitého hluku menej účinné, ale funkčné. To isté platí aj pre potláčanie hluku (ANC), ktoré funguje najmä v nízkofrekvenčnom pásme. Režim Ambient Sound okolitý zvuk príliš neskresľuje a zvuky znejú prirodzene. Pri prehrávaní tichých pasáží sa však musíte zmieriť so zvýšeným hlukom na pozadí. Možno si tiež prepnúť režim okolia z Transparent na Attention, keď sú hlasy trochu zvýraznené na zvýšenie zrozumiteľnosti reči.

Ak hľadáte malé a ľahké značkové slúchadlá s príjemným dizajnom a dobrou ergonómiou a chcete kvalitný čistý zvuk, budú pre vás Technics EAH-AZ40M2 aj vzhľadom na prijateľnú cenu dobrou voľbou. Ak si potrpíte na hlboké basy, vyššiu dynamiku a je pre vás dôležité špičkové potlačenie hluku, bude lepšie siahnuť po modeloch EAH-AZ60M2 alebo EAH-AZ80.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborný zvuk, ANC, dizajn, rýchle párovanie, moderný bluetooth 5.3, kodek LDAC
- Slabšia výdrž batérie, menej basov

PARAMETRE:

Prenos zvuku: 6 mm menič, frekvenčný rozsah 20 Hz – 40 000 Hz (LDAC 96 Hz/990 kb/s), čas prehrávania 3,5 – 7 h / celkovo 12 – 24 h, mikrofóny: mono MEMS, potlačenie hluku, bluetooth 5.3, kodeky LDAC, AAC, SBC, bluetooth profily: A2DP, AVRCP, HFP, HSP, rýchle párovanie, pripojenie multipoint k trom zariadeniam, 10 zariadení v pamäti, ochrana IPX4 (slúchadlá), hmotnosť: slúchadlo 5 g, puzdro 35 g, farebné verzie: strieborná, čierna, zlatoružová

Cena: 149 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať