ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Dočkáme sa koncom roka Apple Watch 3?

0

V týchto dňoch sa začali šíriť zvesti o tom, že nové inteligentné hodinky Applu by sa mohli objaviť skôr, ako si odborníci pôvodne mysleli.

Správa agentúry Bloomberg tvrdí, že Apple Watch 3 bude podporovať LTE vďaka mobilnému modemu poskytovanému spoločnosťou Intel. Tak by sa narušila závislosť hodiniek od iPhonu a stalo by sa z nich úplne samostatné zariadenie. To by mohlo pre Apple Watch otvoriť nové trhy. Odlúčenie od iPhonu by takisto rozšírilo možnosti uplatnenia tohto zariadenia v oblasti fitnes. Prvé kroky týmto smerom už urobil Apple Watch Series 2, a to integrovaním GPS a vodotesnosti. Ale pripojenie LTE by umožnilo napríklad bežcom opustiť dom bez telefónu a pritom môcť počas behu prijímať hovory a prehrávať hudbu.

Správy o zaradení LTE dávajú zmysel, ak vezmeme do úvahy niektoré nové funkcie watchOS 4, ohlásené na WWDC. S použitím umelej inteligencie bude Apple synchronizovať hudbu na lokálnom úložisku v hodinkách Watch, aby ju používatelia mohli počúvať počas cvičenia. Aký zmysel by mala táto funkcia, keby sa hodinky nemohli používať samostatne?

S modemom LTE sa však spájajú aj isté úskalia. Problematický by mohol byť rozptyl tepla a znamenalo by to aj významný dosah na výdrž batérie. Nie je jasné ani to, ako by fungovali dátové programy pri takomto zariadení. Ďalšia otázka je, či bude k dispozícii aj verzia Watch 3 bez LTE, tak ako to je pri iPadoch. Pre tých, ktorí LTE nevyužijú, by toto pripojenie len zbytočne zvyšovalo cenu.

Podľa Johna Grubera z Daring Fireball by Apple Watch 3 mohol prísť s novou veľkosťou. Je to dosť možné, keď že Apple zvyčajne prehodnocuje dizajn svojich mobilných zariadení po dvoch po sebe idúcich generáciách. Hoci iPhone 7 zjavne vybočil z tohto modelu, je to len jedna z mála výnimiek.

Vzhľadom na pridanie LTE by nový Apple Watch ťažko mohol byť menší či tenší. Hodinky totiž budú potrebovať na podporu LTE dostatočne veľkú batériu a nemôžu byť ani tenšie, pretože by to znamenalo problémy s teplom. Možno teda skôr predpokladať, že tretia séria hodiniek bude väčšia, nie menšia.

Zatiaľ môžeme len hádať, čo nové hodinky prinesú. Možno nie každý potrebuje stále konektivitu LTE na zápästí. Rozhodne to však pridá na užitočnosti zariadenia. Zmeny by sa žiadali aj v oblasti práce aplikácií. Ich načítavanie sa síce už zlepšilo, ale po pridaní nezávislého bezdrôtového pripojenia by mohli fungovať rovnako ako na iPhone a iPade. Je pravda, že nie každá aplikácia je vhodná na malý displej, ale Watch by mohol byť životaschopným riešením pre tie aplikácie, ktoré také sú.

Zdroj: Iipadinsight

Redakcia

Všetky autorove články
Apple Watch

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať