Dokumenty Google dokážu prepísať do textu všetko čo ste povedali počas videohovoru

Technológie
0

Spoločnosť Google oznámila, že vďaka novej aktualizácii Dokumentov Google používatelia jej textového procesora sú teraz schopní prepísať hovor Google Meet priamo do súboru Dokumentov Google. Účastníci uvidia pred pripojením k hovoru upozornenie, že prepisy sú aktívne. Po dokončení sa prepísaný súbor uloží do hostiteľského priečinka Meet Recordings na Disku Google podobne ako nahrávky stretnutí. V prípade stretnutí s 200 alebo menej pozvanými dostane hostiteľ stretnutia, spoluhostiteľ alebo iniciátor prepisu odkaz na dokument prepisu e-mailom po skončení stretnutia.

Okrem toho sa prepis automaticky pripojí k pozvánke na schôdzu v kalendári. V prípade väčších videokonferenčných stretnutí, ktoré majú viac ako 200 účastníkov, bude prepis sprístupnený iba organizátorom schôdze, hostiteľovi a spoluhostiteľom a jednotlivým používateľom, ktorí o to požiadali. Prepis je k dispozícii pre používateľov služby Google Meet v počítačoch a notebookoch, zatiaľ však iba v angličtine.

Bude dostupný aj pre zákazníkov služieb Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Starter, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus a Teaching and Learning Upgrade. Používatelia s osobnými účtami Google ani používatelia služieb Google Workspace Essentials, Business Starter, Education Standard, Enterprise, Essentials Education Fundamentals, Frontline, Nonprofits, ako aj starší zákazníci G Suite Basic a Business ho však nebudú môcť používať.

Zdroj: techradar.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať