SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Drone Interceptor likviduje nepriateľské drony veľmi netradičným spôsobom

Technológie
0

V posledných rokoch sme mohli vidieť množstvo dronov, ktoré sú určené na zachytávanie iných dronov. Jeden z najnovších s príznačným názvom Drone Interceptor využíva pri svojej práci odnímateľné vrtule na naťahovanie sietí. Navrhol ho litovský hacker Aleksey Zaitsevsky a má podobu kvadrokoptéry s veľmi vysokým pomerom výkonu a hmotnosti. Táto vlastnosť umožňuje Drone Interceptoru rýchlo vzlietnuť, dostať sa k problematickému cieľovému dronu a krúžiť okolo neho, aby ho dobre preskúmal.

Pomáha mu pri tom palubná kamera, ktorá v reálnom čase prenáša video operátorovi na zemi. Po zistení, že druhý dron by mal byť skutočne zostrelený, sa Drone Interceptor umiestni pod neho. Na pokyn operátora sa jeho štyri vrtule prudko zrýchlia a odpoja od rámu. Zároveň sa uvoľní aj zabalená kevlarová sieť, ku ktorej sú vrtule pripevnené. Vrtule letiace smerom nahor roztiahnu medzi sebou sieť, ktorá sa obtočí okolo druhého dronu. Keď sú jeho vrtule zakliesnené v sieti, dron padá na zem. Telo dronu Interceptor tiež padá, je však pri tom zavesené na automaticky spustenom padáku.

Počas klesania vydáva hlasný pípavý zvuk, čo umožňuje jeho ľahšie vyzdvihnutie na opätovné použitie. Zaitsevsky predstavil scenár, v ktorom by boli pozemné hliadkovacie vozidlá vybavené viacerými Drone Interceptormi, pričom každý z nich by bol vo vlastnom štartovacom kontajneri. Zakaždým, keď by bol spozorovaný dron, ktorý neoprávnene vnikol do zakázanej oblasti, vodič/operátor by mohol zastaviť a poslať za ním jeden z Interceptorov. Drone Interceptor je zatiaľ v štádiu prototypu, jeho komerčná verzia by mala byť pripravená o jeden až dva roky.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať