Nové verzia Microsoft 365 Basic za 2 doláre mesačne

Technológie
0

Microsoft premenoval Office 365 na Microsoft 365 v októbri 2022. V tom čase spoločnosť neurobila žiadne významné zmeny v predplatnom a ponúkaných funkciách. Tento mesiac však pridáva nový program predplatného Microsoft 365 Basic, ktorý bude stáť 1,99 USD/mesiac (19,99 USD/rok).

Microsoft 365 Basic je zasunutý medzi Microsoft 365 (zadarmo) a Microsoft 365 Personal (6,99 USD/mesiac). Nahrádza predchádzajúce predplatné úložiska OneDrive s kapacitou 100 GB a pridáva niektoré výhody. Microsoft hovorí, že zákazníci môžu očakávať tieto funkcie:

  • 100 GB cloudového úložiska
  • fungovanie na Windows, Mac OS, iOS a Android
  • webové a mobilné verzie Wordu, Excelu, PowerPointu, OneNotu, OneDrive a ďalších
  • webový a mobilný e-mail a kalendár Outlook bez reklám a s pokročilým zabezpečením (šifrovanie údajov, vyznačovanie podozrivých odkazov, skenovanie príloh na prítomnosť škodlivého softvéru)

Okrem toho Microsoft hovorí, že neskôr v tomto roku pridá „ešte lepšie pokročilé bezpečnostné funkcie“ vrátane zdieľaných odkazov, ktoré sú chránené heslom, a ochrany pred ransomvérom. Hoci je zahrnutie balíka Office vítané, treba poznamenať, že táto úroveň zahŕňa iba základné webové verzie aplikácií spoločnosti Microsoft na zvýšenie produktivity, ktoré sú k dispozícii zadarmo.

Na získanie prístupu k „prémiovým“ verziám Wordu, Excelu, PowerPointu a OneNotu pre stolové počítače budete musieť prejsť na Microsoft 365 Personal. Microsoft 365 Basic bude k dispozícii od 30. januára. Aktuálni predplatitelia služby OneDrive s kapacitou 100 GB budú automaticky presunutí na novšiu verziu.

Zdroj: tomshardware.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať