SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

ESET získal ocenenie „2011 Best Usability“ („Najlepšia použiteľnosť“) od AV-TESTu

0
Spoločnosť ESET dnes oznámila zisk ocenenia „2011 Best Usability" („Najlepšia použiteľnosť") od AV-TESTu. Ide o poprednú medzinárodnú a nezávislú inštitúciu, ktorá sa zaoberá výskumom antivírusov a poskytuje služby v oblasti IT bezpečnosti. Produkt ESET Smart Security 5 získal ocenenie "Best Usability" vďaka nízkemu počtu falošných poplachov a tiež nízkemu vplyvu na výkon systému.

Ocenenia AV-TESTu vyznamenávajú účinné produkty, ktoré ponúkajú výkon, ktorý prispieva k vybudovaniu aktuálnych štandardov v oblasti IT bezpečnosti a zároveň prispieva k prevencii v oblasti dátovej komunikácie.

"Best Usability" ocenenie AV-TESTu sa špeciálne udeľuje bezpečnostnému softvéru, ktorý má najmenší vplyv na výkon systému. Produkty boli testované na vplyv na spomalenie počítača počas každodenného používania, počet falošných poplachov, falošných varovaní a falošných blokovaní niektorých akcií počas sťahovania, inštalácie a používania legálneho softvéru.

"Z produktov pre domácich užívateľov, ktoré sme testovali v roku 2011, sa žiaden nepriblížil k vysokému skóre v kategórii použiteľnosť, ktoré dosiahol ESET Smart Security," hovorí Andreas Marx, generálny riaditeľ AV-TESTu.

"2011 Best Usability Award" dopĺňa rad odborných ocenení, vrátane 71. zisku ceny "VB100", ktorú udeľuje testovacia organizácia Virus Bulletin. NOD32 Antivirus drží svetový rekord v počte ocenení VB100 Award spomedzi všetkých výrobcov bezpečnostných riešení a aktuálne má na konte 50 po sebe nasledujúcich ocenení. ESET tiež získal cenu „2011 Top Rated Product" („Najlepšie hodnotený produkt"), „Best Overall Speed 2011" („Najlepšia celková rýchlosť") a šieste hodnotenie „Advanced+" v kategórii výkon v testovaní AV-Comparatives.

"Teší nás, že AV-TEST ocenil použiteľnosť nášho produktu," hovorí Richard Marko, generály riaditeľ ESETu. "Vždy bolo našim cieľom vytvárať produkt s vynikajúcou ochranou a zároveň nízkou záťažou systému. Táto cena náš úmysel ešte viac zdôrazňuje."

Celý zoznam bezpečnostných riešení nájdete na stránke www.ESET.sk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať