SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Elektrický čln Arc Sport dosiahne rýchlosť až 65 km/h

Technológie
0

Americká spoločnosť Arc oznámila nový elektrický čln s názvom Arc Sport. Podľa špecifikácií 226 kWh lítiovo-iónová batéria člna vydrží na jedno nabitie približne štyri až päť hodín aktívneho používania a čln môže dosiahnuť rýchlosť až 65 km za hodinu. Nabíjať ho možno zo štandardnej zásuvky, z elektrickej stanice podobnej tej, aká sa používa pre elektromobil, alebo dokonca z DC rýchlonabíjačky.

Cena modelu Arc Sport sa začína na 258 000 dolároch. Na porovnanie, cenové rozpätie nových člnov s benzínovým pohonom je 70 000 – 300 000 dolárov. Doprava je hlavnou príčinou znečisťovania planéty a zavedenie elektrických vozidiel je jedným zo spôsobov riešenia tohto problému. K prehrievaniu našej planéty však neprispieva len pozemná doprava.

Podľa magazínu Sierra sa pri používaní vodných skútrov a výletných lodí v Spojených štátoch ročne spáli 1,4 miliardy galónov benzínu (1 galón = 3,78 litra). V kombinácii so snežnými skútrami, terénnymi motorkami a štvorkolkami tieto „hračky“ predstavujú 1,6 % ročnej spotreby benzínu.

Zdroj: thecooldown.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať