PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Elektromobily majú väčší dojazd ako ukazuje prístrojová doska

Technológie
2

Nová štúdia naznačuje, že elektromobil, ktorý jazdí tak dlho, až sa na displeji prístrojovej dosky zobrazí zostávajúci dojazd nula kilometrov, v skutočnosti môže pokračovať ďalej často až do vzdialenosti 30 km, kým sa zastaví.

Britský motoristický časopis What Car? uskutočnil testovanie 10 najnovších elektrických modelov a uviedol, že výrobcovia zámerne programujú hodnoty dojazdu tak, aby boli konzervatívne. Chcú tak poskytnúť vodičom „núdzový dojazd“ pred úplným vybitím batérie.  

Zatiaľ čo benzínové a naftové autá dokážu v prípade núdze prejsť ešte približne 40 až 70 km, pri elektrických modeloch existovali obavy, že sa okamžite zastavia, keď dojazd dosiahne obávaných 0 km. No ako zistili testy What Car?, nie je to tak.

Z hodnotených áut BMW i4 eDrive40 M Sport dokázal prejsť dovedna 508 km (teda o 47 km menej, ako je oficiálny údaj 555 km), pričom posledných 30 km najazdil s informáciou, že zostáva nulový dojazd.

Kia Niro EV a Volvo XC40 Recharge ponúkli 27 km dodatočného dojazdu, zatiaľ čo variant Long Range populárneho Modelu 3 od Tesly a jej Model Y mali rezervu 20 a 17,7 km. Novému SUV Pro Performance ID.5 od Volkswagenu zostáva ešte 24 km dojazdu. Najmenšiu rezervu v teste mal model BMW iX3 M Sport Pro SUV – iba 8 km.

Najväčší prepad nameraného dojazdu oproti oficiálnym číslam zistil What Car? v prípade Modelu 3 od Tesly, ktorý bol schopný prejsť 471 km na jedno nabitie namiesto deklarovaných 563 km. Deficit dojazdu je teda 92 km alebo 18,6 %.

Zdroj: dailymail.co.uk

Zobrazit Galériu

2 komentáre

hmmm reakcia na: Elektromobily majú väčší dojazd ako ukazuje prístrojová doska

9.8.2022 22:08
a jazdili do kopca z kopca, v lete zime, v meste, na dialnici, so zapnutou klimou alebo ako. ake stare boli ich baterie? vase clanky stoja za prdlacku rovnako ako vas zdroj. mozno by stalo sa spytat vyrobcu aby ste dostali relevantnu a pouzitelnu informaciu. toto co ste odprezentovali su ciste nepouzitelne bludy
Reagovať

RE: Veď ono je to ľuďom v dnešnej dobe jedno. Pozerajú, len kde ťa ošklbať o peniaze. Prečo nepoznajú Ježiša? Smutné... reakcia na: hmmm

11.8.2022 12:08
Prečo títo nepoznajú Ježiša a jeho dobrotivú lásku?: https://www.redtube.com/39076061 Keby ich rodičia viedli od malička k Bohu, nikdy by sa nepredávali tak lacno v porne :-( Klaniame sa ti Kriste a dobrorečíme ti, lebo si svojím krížom vykúpil svet. Pane zažeň prosíme do pekla satana a iných zlých duchov, ktorí sa na skazu duší potulujú po svete: https://lumen.sk/archiv-play/137240
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať