TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Epson EcoTank 6460 s dopĺňaním atramentov

3

Multifunkčné zariadenie s farebnou obojstrannou atramentovou tlačou je primárne určené pre kancelárie, či menšie pracovné skupiny a samozrejme na Home Office. Odporúčaný objem tlače je 1 600 strán za mesiac..  Prívlastok EcoTank prezrádza, že tlačiareň umožňuje dopĺňanie atramentu, čo v praxi znamená veľmi nízke náklady na tlač. Vďaka tomu môže prevádzkovými nákladmi smelo konkurovať laserovým tlačiarňam. Dopĺňanie atramentov je oveľa ekonomickejšia a ekologickejšia metóda, než vymieňanie kaziet pre jednotlivé farby. Platíte totiž len za atrament a nie za kazety, ktoré obsahujú viac, alebo menej zložitý mechanizmus na dodávanie atramentu do tlačovej hlavy. Priesvitné nádobky za okienkami telesa zásobníkov na tonery umiestneného vpravo dole umožňuje letmým pohľadom skontrolovať hladiny v jednotlivých zásobníkoch.

Tlačiareň sa ovláda pomocou dotykového displeja s uhlopriečkou 6,1 cm. Tlačiareň môžete pripojiť k počítaču cez USB, k sieti cez ethernetový kábel alebo WiFi, vrátane podpory WiFi Direct. Pre mobilnú tlač sú podporované technológie  Epson Connect a Apple AirPrint.

Štyri zásobníky na  azúrový, purpurový, žltý a čierny atrament avizujú farebný model CMYK. Absencia zásobníkov na doplnkové farby prezrádza, že sa nejedná o typickú fototlačiareň, napriek tomu farebné obrázky a biznis grafika sa vytlačí v dobrej kvalite. Naplnenie zásobníkov pri novej tlačiarni, či dopĺňanie atramentu je otázkou jednej – dvoch minút. Stačí nadvihnúť samostatný kryt uzáverov zásobníkov, postupne ich otvárať a dopĺňať príslušný atrament. Vďaka konštrukcii uzáverov zvládne dopĺňanie atramentov skutočne každý a pokojne tak môže urobiť aj v biznis obleku a bielej košeli bez rizika ušpinenia rúk.

Nakoľko v kancelárskej praxi sa bude tlačiť veľa čiernobielych dokumentov, nádobka na čierny toner má dvojnásobnú kapacitu. Výrobca s tlačiarňou dodáva sadu, ktorá obsahujú tri 70ml fľaštičky s atramentmi farieb CMY (Cyan, Magenta, Yellow) a dve  127ml fľaštičky (K) s čiernym atramentom. Výťažnosť z jednej sady  by mala byť 15 000 výtlačkov čiernobielo, alebo 6 000 farebne. Atramenty môžete kupovať aj jednotlivo.

Zásobník na papier, ktorý sa plní spredu má kapacitu 250 listov formátu A4.

Rýchlosť tlače na bežný kancelársky papier je 17 strán za minútu čiernobielo, alebo 9,5 strany farebne. Obojstranná tlač je trochu pomalšia, pretože po vytlačení strany sa chvíľu čaká aby na nej uschol atrament. Výtlačky sú vďaka rýchloschnúcemu pigmentovému atramentu odolné proti rozmazaniu. Výťažnosť jednej náplne čierneho atramentu s objemom 127 ml v cene 17,60 € je 7 500 strán, takže náklady na vytlačenie jednej strany sú 0,23 centov. Všetky tri farebné atramenty spolu majú výťažnosť  6000 farebných výtlačkov, pričom každý z atramentov o objeme 70 ml stojí 14,40 €. Z toho vyplývajú náklady na jednu farebnú stranu 42,20 € / 6 000 strán = 0,72 centov. Aby to bolo zrozumiteľnejšie, za atrament na vytlačenie 1000 čiernobielych strán zaplatíte 2,30 € a za 1000 farebných strán 7,20 €. To sú kalkulácie podľa údajov výrobcu reálne náklady budú závisieť od úrovne pokrytia výtlačkov, aj tak sú však veľmi nízke. Samozrejme tlačiareň má niektoré drobné nevýhody vyplývajúce z princípu atramentovej tlače. Ak tlačíte len príležitostne a tlačiareň vypnete, odčerpá sa z tlačovej hlavy atrament, ktorý by tam časom zaschol a tlačiareň znefunkčnil, ale vzhľadom na lacný atrament to vôbec nevadí.  Atrament sa odčerpáva do vymeniteľnej nádobky.

Pri farebnej tlači si môžete vybrať medzi štandardným režimom tlače so sýtejšími farbami, alebo ekonomickým režimom so značnou úsporou atramentov, samozrejme za cenu menej sýtejších farieb. Ani v tomto režime však farby nepôsobia vyblednuto. Inak povedané, ak budete tlačiť katalóg produktov, kde vám záleží na kvalite obrázkov zvolíte štandardný režim a na dokumenty obsahujúce grafy, prípadne rôznofarebné písmo postačí ekonomický režim.

Verdikt: Tlačiareň systému EcoTank má vďaka možnosti dopĺňania atramentu nízke prevádzkové náklady, je ekologická a energeticky úsporná

Technické špecifikácie: farebná, atramentová, obojstranná tlač; Tlačová hlava  PrecisionCore, 400 trysiek čierna 128 na každú farbu;  Rýchlosť tlače podľa ISO: 17 strán/min čiernobiela, 9,5 strán/min farebne; Rozlíšenie tlače: max 4800 x 1200 dpi;  Skener  1200 x 2400 dpi; Rozmery: 346‎ x 375 x 347 mm,  hmotnosť: 7,3 kg. Cena 379 eur,

+ rýchla tlač, nízke náklady

-  potešila by podpora bluetooth

Hodnotenie : 8    

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Epson EcoTank 6460

3 komentáre

17€ za tú fľaštičku s atramentom pýtajú? Čo sa zošaleli? Šak veď zdierajú. reakcia na: Epson EcoTank 6460 s dopĺňaním atramentov

2.11.2021 16:11
17€ za tú fľaštičku s atramentom pýtajú? Čo sa zošaleli? Šak veď zdierajú. Toto stálo pred pol rokom 5,70€ No, nič niet za čo kupovať, tak nezarobia a čože. Som rada, že máme s rodinou na chleba.
Reagovať

Matematika reakcia na: Epson EcoTank 6460 s dopĺňaním atramentov

2.11.2021 07:11
Píšete: "Odporúčaný objem tlače je 1 600 strán za mesiac, čiže až 5000 denne."
Myslel som, že päť tisíc je viac ako tisíc šesťsto.
Reagovať

RE: Matematika reakcia na: Matematika

2.11.2021 08:11
Sorry za preklep. Je to samozrejme 50 denne
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať