SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Facebook vyvíja algoritmy, ktoré dokážu sledovať všetko, čo robíte

Technológie
1

Predstavte si, že jedno z vašich zariadení dokáže sledovať všetko, čo robíte v každodennom živote. Môže vidieť, počuť a pamätať si všetko za vás a v prípade potreby si tieto informácie vybaviť. To, že za takýmto gadgetom stojí Facebook čiže Meta, neznie veľmi upokojujúco. Táto technológia je však napriek tomu zaujímavá. Umelá inteligencia (AI), ktorá vidí a počuje veci okolo vás a potom si všetko pamätá, by sa však mohla zamerať na iný druh produktu, než sú sociálne siete Facebooku. Ide o okuliare s rozšírenou realitou, ktoré spoločnosť vyvíja. Facebook nedávno predstavil projekt Ego4D.

Cieľom iniciatívy je vyvinúť algoritmy, ktoré umožnia umelej inteligencii komunikovať so svetom rovnako, ako to robia ľudia. Všetko by sa učila z pohľadu prvej osoby vo videu. Takýto pohľad na svet by umelá inteligencia mala, keby bola súčasťou okuliarov s rozšírenou realitou.  Predstavte si, ako Iron Man komunikuje s umelou inteligenciou, ktorá mu sedí na hlave. Algoritmy vidia a počujú všetko, čo robí. A dokážu premietať virtuálne informácie, ktoré Iron Man vidí okamžite pri interakcii so zariadeniami. Práve to by mali robiť algoritmy Facebooku, ako vidieť v demonštračnom videu spoločnosti.

Firma chce, aby si umelá inteligencia poháňajúca okuliare pamätala udalosti z minulosti, predpovedala, čo by používateľ mohol chcieť urobiť, zisťovala, ako používateľ interaguje s objektmi v reálnom živote, a pripomínala si veci, ktoré boli povedané v minulosti. Dôsledky na súkromie by boli ohromné.  Umelá inteligencia by potrebovala mať prístup ku všetkému, čo robíte, keď máte nasadené AR okuliare.

Musela by nahrávať video vrátane iných ľudí, spracúvať zvuk a ukladať veľmi veľa údajov. No Facebook by najprv musel presvedčiť používateľov, aby mu zverili všetky údaje, ktoré by AR okuliare generovali. Tejto téme sa však vo videu nevenuje. Nezmieňuje sa ani o tom, či by tento algoritmus zbieral údaje na reklamné účely.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Perfektná vec. Ja by som sa zverila do rúk fejsbúku celučká, aj keď sa sprchujem. Si super Mark Zuck. reakcia na: Facebook vyvíja algoritmy, ktoré dokážu sledovať všetko, čo robíte

3.11.2021 13:11
Perfektná vec. Ja by som sa zverila do rúk fejsbúku celučká, aj keď sa sprchujem. Si super Mark Zuck.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať