Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Epson WF-3820 / Farebná multifunkcia pre kanceláriu aj home office

0

Atramentová tlačiareň so skenerom je primárne určená pre kancelárie, malé pracovné skupiny a v súčasnej situácii je vynikajúcim riešením aj na prácu z domu. Tomu zodpovedá aj jej koncepcia, predovšetkým malé rozmery, takže sa v pohode zmestí na pracovný stôl. Umožňuje obojstrannú tlač, skenovanie s podávačom a ponúka široké možnosti bezdrôtového pripojenia. Kvalita tlače je precízna vďaka technológii PrecisionCore využívajúcej veľký počet dýz na čierny aj farebné atramenty. Výrobca udáva rýchlosť tlače 21 strán za minútu čiernobielo a 10 strán farebne. Pri tlači dokumentu, v ktorom bolo na každej strane niekoľko riadkov označených žltým podkladom, som za minútu vytlačil 16 strán. Vyskúšal som aj tlač fotografií, v intenciách troch farebných atramentov v sústave CMYK sú výsledky nadpriemerné, hlavne ak si uvedomíme, že Epson WF-3820 nie je fototlačiareň.

Samozrejmá je možnosť bezdrôtového pripojenia s využitím technológií Epson Connect (iPrint), Google cloud print či Apple AirPrint. Aplikácia Epson iPrint je k dispozícii pre Android aj iOS. Na nastavovanie parametrov, prípadne na inicializovanie kopírovania slúži farebný 2,7-palcový dotykový displej. Môžete tlačiť dokumenty z USB disku alebo na externý disk ukladať naskenované dokumenty. Port USB je ľahko dostupný pod krytom vľavo od ovládacieho panela.

Podávač listov na skenovanie funguje dobre aj s dokumentmi, ktoré boli predtým poskladané v obálkach, samozrejme, treba skontrolovať a prípadne odstrániť sponky. Kapacita podávača ADF je 35 listov. Ak chcete skenovať obojstranne, budete musieť stoh dokumentov po naskenovaní z jednej strany manuálne prevrátiť a nechať naskenovať zadné strany. 

Tlačiareň využíva štyri atramentové kazety, jednu na čierny atrament a tri na farebné atramenty Cyan, Magenta a Yellow. Cena kazety s čiernym atramentom na 350 strán je 19,99 eura. Väčšia XL kazeta na 1100 strán stojí 44,99 eura. Cena každého farebného atramentu na 300 strán je 9,99 eura, farebná XL kazeta na 1000 strán stojí 26,49 eura. Cenu za výtlačok najjednoduchšie vypočítame podľa ceny multipack balenia čiernej a troch farebných kariet. Vytlačenie 350 farebných strán vás vyjde na 49,99 eura, takže cena za jeden výtlačok je 14 centov. XL multipack na 1100 strán stojí 124,49 eura, takže cena jedného farebného výtlačku bude 11 centov. Cenou za výtlačok táto tlačiareň, samozrejme, nemôže konkurovať tlačiarňam s nádržkami na atrament, ale do kalkulácie treba zahrnúť aj výhodnú cenu celého zariadenia, takže pri menšom objeme tlače môžu byť náklady prijateľné. Predpokladaný objem tlače je 100 – 1000 výtlačkov mesačne. Zásobník má kapacitu 250 listov kancelárskeho papiera. Tlačiareň zvládne tlač na papier s gramážou 64 g/m² až 256 g/m².

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborná kvalita výtlačkov, rýchla tlač, konektor na pripojenie USB kľúča
- Náklady na výtlačok

PARAMETRE:

• Obojstranná tlač; konfigurácia dýz: 800 dýz čierna, 256 na každú farbu; rýchlosť tlače: 21 str./min. čiernobielo, 10 str./min. farebne; rozlíšenie tlače: max. 4800 × 2400 dpi; skener: 1200 × 2400 dpi; rozmery: 425 × 378 × 249 mm, hmotnosť: 8,8 kg

• Cena: 112 EUR

HODNOTENIE: 8/10

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať