SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Ericsson buduje 5G sieť pre Zimné olympijské hry 2018

Tlačové správy
0

Spoločnosti Ericsson, KT a niekoľko ďalších technologických partnerov v nadväznosti na memorandum o porozumení, podpísané v roku 2015, spolupracujú na budovaní, testovaní a optimalizácii 5G siete v prípravách na Zimné olympijské hry v Pchjongjangu v roku 2018. Na zasadnutí v apríli 2017 sa spoločnosť KT a jej partneri dohodli na krokoch, smerujúcich k nasadeniu a optimalizácii skúšobnej siete 5G v roku 2017, vrátane plánov spoločného technologického rozvoja.

Okrem toho Ericsson a KT uskutočnili testy pozdĺž železničnej trate Inčchon (Incheon Airport Railway), čo je vysokorýchlostná železničná trať, spájajúca hlavné mesto Soul s medzinárodným letiskom Inčchon. Úspešné testy zahŕňali prevzatie základňových staníc 5G pozdĺž železnice a špičkový výkon 4Gbps.

Fredrik Jejdling, Riaditeľ pre sieťové služby v spoločnosti Ericsson, hovorí: „So spoločnosťou KT sme úzko spolupracovali na 5G už od podpísania memoranda o porozumení v roku 2015. Naše komplexné funkcie 5G vrátane infraštruktúry rádiových a centrálnych sítí a služieb, rovnako ako Omni View, umožnia spoločnosti KT poskytovať svojim používateľom úplne nové zážitky."

Spoločnosti Ericsson a KT sa dohodli aj na spoločnom vývoji technológií pre beamforming a technológie 5G-LTE pre optimalizáciu kapacity a pokrytia s robustným výkonom.

Infraštruktúra 28GHz skúšobnej 5G siete bude obsahovať virtuálnu rádiovú prístupovú sieť (vRAN) a virtualizované jadro (5G core system) a KT už uskutočňuje testy interoperability, založené na špecifikácii Pchjongjang 5G SIG.

Seong-Mok Oh, Riaditeľ oddelenia prie siete v spoločnosti KT, uviedol: „Stabilita a interoperabilita medzi rôznymi výrobcami služieb, systémov a zariadení musí byť vopred dobre overená v skúšobnej sieti. Vďaka spolupráci s partnermi ako je Ericsson, ktorý vedie na poli technológie 5G a štandardizácie, posúvame latku vyššie."

Ericsson

Všetky autorove články
Ericsson 5G

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať