Eunorau Flash: E-bike s neskutočným dojazdom až 350 km

Technológie
0

Novo predstavený elektrobicykel Eunorau Flash sa dodáva nielen s tromi možnosťami motora, ale má aj tri batérie. Prvé elektrické bicykle boli vybavené len jednou batériou. Neskôr prišli modely s dvoma batériami, čo bolo trocha na úkor hmotnosti a objemu, ale zdvojnásobil sa dojazd, takže sa hodili na cesty na dlhšie vzdialenosti. Zdá sa, že aj v oblasti e-bajkov smerujeme k podobnému vývoju ako pri holiacich strojčekoch. Holiace strojčeky so šiestimi čepeľami naznačujú, že ani e-bicykel s tromi batériami nebude koniec.

Predplatné NEXTECH 2023

Treba však dodať, že Eunorau Flash prichádza aj s možnosťou zostavy s jednou alebo dvoma batériami. Tento e-bajk v štýle mopedu ešte nie je komerčne dostupný, ale čoskoro sa spustia predobjednávky na portáli Indiegogo. Čo všetko je súčasťou tohto e-bicykla? Eunorau Flash má typickú konštrukciu v štýle mopedov s 20-palcovými hrubými pneumatikami, sedadlom pre dve osoby a predným aj zadným odpružením. Základný model, ktorého cena sa počas predpremiéry bude začínať na rozumných 1499 dolároch, sa dodáva s jedným zadným 750 W nábojovým motorom a jednou 52 V batériou.

Používateľ môže zdvojnásobiť počet motorov a získať tak 1500 W zostavu s pohonom oboch kolies alebo 1000 W stredový pohon so snímačom krútiaceho momentu. Rovnako sú tri možnosti aj v oblasti batérií. Ak jazdcovi nestačí jedna batéria, môže pridať druhú alebo aj tretiu. S tromi batériami dosahuje bicykel Eunorau Flash údajne dojazd 350 km s asistenciou pri šliapaní. Všetky modely sa dodávajú s obmedzením rýchlosti na 45 km/h, hydraulickými kotúčovými brzdami a LED osvetlením, hoci zrejme existuje možnosť rozšírenia o súpravu blatníkov, ktorá sa dodáva s ochranným krytom svetlometov.

Pokiaľ ide o elektronické obmedzenie rýchlosti, pravdepodobne sa dá odblokovať pomocou displeja e-bicykla. Spoločnosť odmietla povedať, akú rýchlosť nad 45 km/h môžu jej bicykle dosiahnuť. Bicykle sú už vo výrobe a stránka s predobjednávkami by sa mala spustiť v priebehu apríla. Zaregistrovaní záujemcovia dostanú oznámenie o tom, kedy sa bicykle začnú predávať so zľavou 1000 USD.

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať