SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Evolveo Strongphone X5 / Partner do nepohody

0

V časoch, keď svetu vládnu smartfóny a výrobcovia sa predbiehajú vo výkone procesora, kvalite fotoaparátu a ďalších parametroch, vyzerá test tlačidlového telefónu ako ťažké retro. Pravda však je, že nie každý potrebuje všetky možné technologické vychytávky. Je veľa ľudí aj profesií, kde je oveľa cennejšia jednoduchosť, odolnosť, výdrž a bohato stačí, ak sa dá z mobilu spoľahlivo dovolať alebo poslať SMS. Pre takých je tu práve testovaná novinka.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Evolveo Strongphone X5 je navrhnutý pre tých, ktorí hľadajú odolný a spoľahlivý telefón schopný zvládnuť náročné situácie. Novinka s dvojitým slotom na SIM karty a odolnosťou IP68 je odolná proti vode a prachu, čo umožňuje jej použitie v extrémnych poveternostných podmienkach. Výkonná 2500 mAh batéria zaručuje, že telefón vydrží až tri týždne v pohotovostnom režime, čo minimalizuje potrebu častého dobíjania. Strongphone X5 využíva 2,4-palcový displej s vysokou odolnosťou proti poškriabaniu a tlaku, čo zabezpečuje, že displej zostane čitateľný aj v náročných podmienkach. Núdzové tlačidlo SOS na telefóne môže byť v núdzových situáciách tým, čo vám zachráni život. Po jeho stlačení telefón automaticky vytočí prednastavené kontakty a odošle núdzovú správu.

Na spestrenie voľných chvíľ je telefón vybavený FM rádiom s automatickým ladením staníc a so vstavanou anténou, takže netreba pripájať slúchadlá. Je tu aj prehrávač hudby a videa a základné aplikácie ako kalendár, budík, poznámky a kalkulačka. Výmenná Li-ion batéria, robustný pogumovaný povrch a 0,3-megapixelový fotoaparát sú len niektoré z ďalších vlastností, ktoré tento model ponúka.

Jeho jednoduché používanie a ergonomický dizajn spolu s podporou dvoch nano SIM kariet a vymeniteľnou batériou robia s Strongphone X5 ideálneho spoločníka pre cestovateľov, dobrodruhov, športovcov a remeselníkov, ktorí potrebujú spoľahlivý telefón v akýchkoľvek podmienkach.

Nabíjanie je zabezpečené nabíjacím portom USB-C umiestneným v spodnej časti telefónu pod vodotesnou gumovou krytkou spolu s 3,5 mm jackom na slúchadlá. V balení dostanete aj nabíjačku. S kapacitou úložiska na 500 kontaktov a 100 SMS správ telefón poskytuje dostatok priestoru pre základné komunikačné potreby.

Telefón má aj niekoľko multimediálnych schopností, ako je videorekordér a prehrávač videí, ktorý podporuje formáty ako mp4, avi a 3gp, hudobný prehrávač pre súbory mp3, wav a amr. Je vybavený aj digitálnym zvukovým záznamníkom na nahrávanie dôležitých poznámok alebo rozhovorov.

Spomínané bočné tlačidlo SOS na tiesňové volania a správy SMS umožňuje poslať SMS, ktoré môžu zahŕňať lokalizáciu polohy, čím zvyšuje bezpečnosť používateľa v prípade nebezpečenstva. Strongphone X5 má na vrchnej strane LED baterku, ktorá sa zapína podržaním tlačidla 0. Tlačidlá na klávesnici sú oddelené a dostatočne veľké na jednoduché ovládanie aj v rukaviciach a telefón obsahuje aj slot na kartu microSDHC s maximálnou kapacitou 32 GB, čo umožňuje rozšírenie úložiska podľa potreby používateľa. Zariadenie podporuje bluetooth verzie 3.0, čo umožňuje bezdrôtové pripojenie k iným zariadeniam a príslušenstvu.

Práca s mobilom je veľmi jednoduchá. V balení dostanete aj malý plochý skrutkovač na inštaláciu batérie. Tá je pod krytom so štyrmi skrutkami, ktorý je utesnený. Pod batériu sa vkladá SIM karta aj pamäťová karta, takže na to treba myslieť. Telefón veľkosťou dobre sadne do ruky a vo vrecku zbytočne neprekáža, aj keď je, samozrejme, hrubší, než sme zvyknutí pri smartfónoch. Tlačidlá na klávesnici vyžadujú primerané stlačenie, aby nedochádzalo k náhodnému stlačeniu vo vrecku. Farebný displej TFT má dostatočný jas a je veľmi dobre čitateľný aj na slnku. Fotoaparát je tu iba na núdzovú dokumentáciu, s rozlíšením 0,3 Mpx sa, samozrejme, o kvalite hovoriť nedá. Niekedy sa však môže hodiť, rovnako aj hlasový záznamník. V balení dostanete aj káblové hands-free slúchadlá.

Strongphone X5 sa proste na nič nehrá. Ide o telefón do náročných podmienok, ktorému neuškodí pád do blata či do kaluže a rozhodne ho nemusíte každý deň nabíjať. V pohotovostnom režime vydrží až tri dni, pri bežnom používaní môžete počítať s dvoma. Príjemne prekvapí použiteľné FM rádio.  

PLUSY, MÍNUSY:

+ Odolnosť, výdrž batérie, Dual SIM, podpora SD karty, čitateľnosť displeja
- Veľký odpor tlačidla SOS

PARAMETRE:

Displej TFT 2,4", 320 × 240 px, Dual SIM, podpora SDXC do 32 GB, nabíjací konektor USB-C (typ C), vodotesný (odolnosť IP68), fotoaparát 0,3 Mpx, kapacita 500 kontaktov, 100 SMS, 3,5 mm jack, pogumovaný odolný po­vrch, 2500 mAh batéria, silná baterka, tlačidlo SOS, FM tuner

Cena: 54,80 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať