SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

ROG Phone 8 Pro / Štýlový výkonný herný smartfón

0

Hráči sa pri výbere smartfónu v prvom rade zameriavajú na výpočtový a grafický výkon, ale pre väčšinu z nich je dôležitý aj atraktívny dizajn. ROG Phone 8 Pro spĺňa obidve požiadavky, aj keď dizajn je na rozdiel od predchodcov viac elegantný než extravagantný. Smartfón má obnovovaciu frekvenciu displeja 165 Hz, dve tlakové ultrazvukové tlačidlá a v strede dlhšej strany ďalší port USB-C, z ktorého sa napája vonkajší prídavný chladič AeroActive Cooler X. Chladič aj s praktickým puzdrom je pribalený. Používateľov určite poteší aj odolnosť proti vode podľa požiadaviek štandardu IP68.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Smartfón aj s prí­slušenstvom sa dodáva v štýlovom puzdre v tvare šesťhranu, pripomínajúcom kozmickú loď z kultových seriálov. Pribalený je nielen chladič a ochranný obal s výrezom na prídavný chladič, ale aj 65 W nabíjačka a kábel USB-C s pletenou izoláciou. Zážitkom je nielen vybaľovanie, ale aj úvodná konfigurácia, pri ktorej dostávate pokyny, na ktoré miesta v roztvorenom obale priložiť smartfón, aby sa pomocou NFC tagov v obaloch inicializovali pôsobivé efekty. Uvidíte napríklad ukážku z hry využívajúcej ray tracing čiže sledovanie lúčov, prípadne sa môžete zahrať strieľačku, pri ktorej sa naučíte využívať ultrazvukové tlačidlá. Môžete si nastaviť viac klasický alebo viac herný štýl používateľského rozhrania.

Dizajn je konzervatívnejší než u predchodcov, no len dovtedy, kým sa neaktivuje programovateľné mini-LED osvetlenie AniMe Vision s 341 LED diódami. Ak sú ledky zhasnuté, pod plochou zadnej steny ich vôbec nevidno. Môžete si nastaviť, aby vám tento zobrazovací prvok ukazoval užitočné údaje, napríklad čas, priebeh nabíjania, počet mailov či priebeh odpočítavania, ak fotíte pomocou časovača samospúšte.

Špecialitou, tohto smartfónu sú dve ultrazvukové tlačidla na hornej stene (v polohe na šírku) reagujúce na tlak. Pri konfigurácii vás systém vyzve, aby ste nastavili citlivosť na prítlak. Nastavuje sa osobitne pre ľavé aj pravé tlačidlo. Na tieto tlačidlá sa dá aj poklepať, prípadne ich môžete pridržať, takže máte k dispozícii ďalší spôsob, ako sa dajú intuitívne a prakticky ovládať rôzne hry. V niektorých hrách vám pomôže gyroskopické mierenie – mierite tak, že pohybujete celým smartfónom. Prídavný chladič má podsvietenie RGB, a pretože jeho držiak prekrýva tlačidlo Power, je toto tlačidlo na telese chladiča. Nájdete tu aj ďalšie dve tlačidlá na ovládanie hier, port USB-C a priaznivcov klasických slúchadiel a headsetov poteší 3,5 mm audio konektor jack. Po vyklopení stojančeka bude chladič fungovať ako stojan v polohe na šírku, čo oceníte napríklad pri pozeraní videí.

Displej LTPO AMOLED s uhlopriečkou 6,67 palca je chránený odolným sklom Gorilla Glass Victus 2. Má rozlíšenie 2400 × 1080 pixelov a maximálny trvalý jas 1600 nitov. V špičke môže jas lokálne dosiahnuť až 2500 nitov. Hráčov poteší obnovovacia frekvencia 165 Hz. Samozrejme, aby ste túto frekvenciu využili, musí ju hra podporovať. Automatické prispôsobenie obnovovacej frekvencie zobrazovanému obsahu funguje v rozsahu 1 – 120 Hz. Pod displejom je rýchly a spoľahlivý snímač odtlačkov prstov fungujúci na optickom princípe.

Čipová súprava Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, ktorá má k dispozícii 24 GB RAM a terabajt úložného priestoru, je absolútna špička, čo sa týka výpočtového aj grafického výkonu. Pri dlhšom hraní náročnej hry odporúčam pripojiť prídavný chladič. Pri bežnom používaní je výdrž 5500 mAh batérie postačujúca, samozrejme, hranie výdrž adekvátne skráti. Potom je pri hraní smartfón z nabíjačky len napájaný. Podporované je aj 15 W bezdrôtové nabíjanie a 10 W reverzné nabíjanie.

K hrám neodmysliteľne patria aj zvukové efekty. Ak kladiete dôraz na kvalitu a sýte basy, odporúčame slúchadlá, ale aj vstavané stereo reproduktory vykonávajú vynikajúcu prácu, a to hlavne v oblasti nižších frekvencií.

Smartfón má vzadu tri plnohodnotné foto­aparáty. Hlavný fotoaparát má 50-megapixelový snímač a objektív so svetelnosťou f/1,9. Zábery týmto fotoaparátom sú excelentné v akýchkoľvek svetelných podmienkach. Ultraširokouhlý fotoaparát má rozlíšenie 13 Mpx a teleobjektív s trojnásobným zoomom má snímač s rozlíšením 32 Mpx. Aj tieto fotoaparáty produkujú vynikajúce zábery, a to aj večer či v noci. Napriek tomu, ak sa dá, uprednostnite fotenie hlavným foto­aparátom.

V aplikácii Armoury Crate môžete nastaviť režim zameraný na výkon, dynamický režim, ktorý je implicitne nastavený ako zlatá stredná cesta, ako aj režim s dlhou výdržou batérie. Knižnica odporúčaných hier je usporiadaná podľa toho, akú obnovovaciu frekvenciu podporujú. Niektoré hry som vyskúšal. Písať o zážitku z plynulosti zobrazovania by v tomto prípade vzhľadom na špičkovú hardvérovú výbavu a účinné chladenie umožňujúce využiť inštalovaný výkon bolo nosením dreva do lesa. Samozrejme, vyskúšal som aj za­ujímavé funkcie na báze AI, napríklad rozpoznanie textov v hre. Funkcia, ktorá rozpoznáva objekty v blízkosti postavy a označí ich, aby ste ich mohli „zobrať“, ma príliš nezaujala.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výkonný procesor a GPU, dizajn, kvalitný displej, výborné fotoaparáty, tlačidlá air triggers, prídavný ventilátor v balení
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Procesor: 4 nm procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (1× 3,3 GHz Cortex-X4 + 3× 3,2 GHz Cortex-A720 + 2× 3 GHz Cortex-A720 + 2× 2,3 GHz Cortex-A520), GPU Adreno 750; pamäť 24 GB RAM; 1 TB úložného priestoru; displej: Dynamic LTPO AMOLED 6,78", rozlíšenie 1080 × 2400 px, 388 PPI, obnovovacia frekvencia max. 165 Hz, HDR10, 1600 nitov (2500 v špičke); zadný fotoaparát: hlavný širokouhlý fotoaparát 50 Mpx, OIS, f/1,9, ohnisková vzdialenosť 24 mm; ultraširokouhlý 13 Mpx, f/2,2, ohnisková vzdialenosť 13 mm, uhol záberu 120˚, teleobjektív 32 Mpx, 3× optický zoom, OIS, f/2,4; predný fotoaparát 32 Mpx, f/2,5, 22 mm; batéria 5500 mAh; nabíjanie: káblové 65 W, bezdrôtové 15 W, 10 W reverzné nabíjanie; konektivita: 5G, LTE, Wi-Fi 6e, 7, Wi-Fi Direct, bluetooth 5.4; GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, operačný systém Android 14; rozmery: 163,8 × 76,8 × 8,9 mm; hmotnosť: 225 g

Cena: 1199 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať