SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Ferrari si nechalo patentovať motor poháňaný vodíkom

1

Automobilka Ferrari podala patent na spaľovací motor poháňaný vodíkom, čo naznačuje jej záujem o využitie tejto technológie na splnenie prísnejších emisných predpisov. Na rozdiel od vodíkových palivových článkov, ktoré vyrábajú elektrickú energiu, spaľovacie motory spaľujú namiesto benzínu vodík, pričom nevypúšťajú žiadny oxid uhličitý. Hoci BMW už začiatkom tohto storočia vytvorilo vozidlo na vodíkový pohon, toto je prvé verejné vyjadrenie záujmu zo strany Ferrari.

Spoločnosť verí, že spaľovanie vodíka môže výrazne znížiť emisie, a vo svojej patentovej prihláške tvrdí, že pri ňom nevznikajú žiadne skleníkové plyny a produkuje sa len minimum škodlivín. Obavy však pretrvávajú v súvislosti s uhlíkovou stopou výroby vodíka, keďže niektoré metódy môžu byť rovnako znečisťujúce ako uhlie.

Navyše vodík nemá takú energetickú hustotu ako benzín, čo znamená, že vozidlo poháňané vodíkom by si vyžadovalo väčšie úložisko na dosiahnutie rovnakého dojazdu. Mohol by to kompenzovať rýchly čas tankovania, ale problémom zostáva infraštruktúra. Toyota a Porsche tiež skúmajú spaľovacie motory na vodík, čo poukazuje na záujem priemyslu o túto technológiu ako spôsob riešenia problémov v oblasti klímy.

Zdroj: motorauthority.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Geniusvodik reakcia na: Ferrari si nechalo patentovať motor poháňaný vodíkom

25.4.2024 04:04
Ano,infrastruktura. Ved to . Je ovela jednoduchsie spalivat vodi,alebo ine spalovatelbe hmoty na kontrolovatelnim jednom mieste,vyrobit elektrinu z toho a tú distribuovat cistym sposobom po kabloch. A auta su bez tych tocivo mazavych spaloa vybuxhovacich rapkacov tiez jednoduchsie. A v jednoduchosti sa skryva genialita. Ved aj v biblii sa to pise
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať