ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Firemný čet a videohovor odľahčí mailovú schránku

1

Často sa strácame v množstve mailov a zorientovať sa v témach nám berie drahocenný čas. Pomôžu aplikácie typu Zoom, Messenger, Slack, WhatsApp či Skype. Namiesto mailovej schránky využívajú formy četu alebo hovorov, ktoré sa dajú rôznym spôsobom organizovať. Tu je ich krátky prehľad:

Slack

Slack slúži na komunikáciu medzi členmi tímu na princípe četu. Správy sa dajú dohľadať a celá komunikácia sa dá rozdeliť podľa témy na „kanály“, kde prebieha diskusia ku konkrétnej téme. Napríklad pri vývoji novej aplikácie môže byť jeden kanál nazvaný „nové funkcie“, kde prebieha diskusia k novým funkciám, ktoré by do aplikácie mohli byť pridané. Aplikácia umožňuje aj posielať správy priamo členom tímu.

Slack, samozrejme, nie je jediný komunikačný nástroj pre tímy. Niektorí používatelia uprednostňujú WhatsApp alebo Messenger. Tieto nástroje sú vhodné na četovanie, tímy si vedia vytvoriť skupinové konverzácie a spätne dohľadať správy bez obmedzenia, ale ani jedna aplikácia neposkytuje také rozsiahle možnosti manažovania komunikácie ako Slack. Najmä z tohto dôvodu ich využívajú skôr menšie tímy, ktorých komunikácia ohľadom projektov nie je komplexná.

Ďalší spôsob komunikácie, ktorý tímy využívajú, je hlasový hovor alebo videohovor. Je to ideálny spôsob komunikácie na diaľku, keď četová forma nie je dostatočná. Tento spôsob vy­užívajú tímy najmä v situáciách, keď je potrebné viesť rozsiahlejší a komplikovanejší rozhovor so spolupracovníkmi, ktorí nepracujú na rovnakom mieste. Populárne konferenčné nástroje sú Skype, Zoom a WebEx.

Skype

Videokonferenčná aplikácia je dostupná zadarmo a dobre poslúži malým tímom, ktoré nepotrebujú pokročilejšiu funkcionalitu. Skype podporuje hovory s maximálne 25 účastníkmi a okrem samostatnej verzie je aj súčasťou balíkov Office 365. Na druhej strane, ak tím potrebuje viac funkcií, Microsoft ponúka Skype for Business. Aplikácia podporuje hovor s 250 ľuďmi naraz, obsahuje pokročilejšie bezpečnostné prvky a administrátorský prístup. 

Zoom

V posledných rokoch veľmi obľúbená cloudová aplikácia spája videokonferencie, online stretnutia a skupinové čety do jednej platformy. Umožňuje audio a videovolania, nahrávanie obrazovky ­počítača a ponúka množstvo funkcií pre administrátorov. Zoom vďačí za svoju popularitu najmä cenovej dostupnosti a kvalite.

WebEx

Cloudové riešenie od spoločnosti Cisco ponúka audio, videohovo­ry a zdieľanie obsahu. WebEx je dostupný aj priamo z prehliadača bez potreby inštalovať aplikáciu. K hovorom sa možno pripojiť aj pomocou iných aplikácií, ako je napríklad Skype for ­Business, a telefónov VoIP.

 

Zobrazit Galériu

Zdroj: Aliter Technologies

Všetky autorove články
homeoffice

1 komentár

??? reakcia na: Firemný čet a videohovor odľahčí mailovú schránku

17.7.2020 00:07
A kam sa stratil Google Meet?
Reagovať

Pridať komentár