SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Fotoaparát zabudovaný pod displejom v podaní Xiaomi a Oppo

1

Na smartfónoch už nie je veľmi veľa možností, čo by sa dalo vylepšovať. Vývoj technológií však najviac vidno na displejoch. Videli sme módu veľkých brád na senzory, fotoaparáty alebo reproduktory. Keďže nezabrali celú šírku telefónu, výrobcovia ich nechali obtekať displejom. Výrezy sa stále zmenšovali a zmenšovali, až nadobudli súčasný tvar kvapky a sú iba pre kamery. 

Spoločnosti, ktoré sa vyhli výrezom, nechali fotoaparáty iba vzadu, ale pridali k nim displej na jednoduché fotenie selfie. Zažili sme aj rôzne výsuvné mechanizmy. Tie však boli háklivé na poškodenie. Umiestniť fotoaparát na smartfón teda vôbec nie je jednoduché, firmy s tým bojujú už dlho. Aj preto sa dalo tušiť, že prevratné riešenie nenechá na seba dlho čakať - uloženie pod displej, podobne, ako pri čítačke odtlačkov prstov.

Prvé prototypy prišli na svetlo sveta v pondelok, zhodou okolností tesne za sebou. Spoločnosti Oppo a Xiamoti ich predstavili na sociálnych sieťach len dve hodiny po sebe a už vyvolávajú pozornosť. Na prvý pohľad síce nevidno žiadnu dieru, na displeji nechýbajú žiadne pixely, no po spustení aplikácie stmavne horný pruh. On sa vlastne stane priehľadným, aby mohlo svetlo preniknúť až na obrazový snímač. Veľa o nich nevieme, ani to, kedy by mohli prísť na trh.

Podľa propagačných videí však môžeme povedať, že tieto prototypy nielenže majú integrované fotoaparáty do displeja typu AMOLED, ale nemajú toľko vrstiev, ktoré by blokovali prechod svetla. Čítačky odtlačkov sa zatiaľ podarilo  integrovať iba pod OLED. 

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smart telefon smartfon kamera foto video displej OLED Xiaomi

1 komentár

Chyba reakcia na: Fotoaparát pod displejom v podaní Xiaomi a Oppo

5.6.2019 07:06
Xiaomiti? Wtf?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať