SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Futuristická megajachta v tvare kanoe má všetky vymoženosti luxusu

Technológie
0

Spoločnosť Oceanco spolupracovala s dizajnérskym štúdiom Lobanov, interiérovými dizajnérmi Achille Salvagnim a Nigelom Geem, aby vytvorili futuristické plavidlo – koncept superjachty Tuhura. Myšlienkou bolo vziať prirodzený tvar podobný prvým plavidlám typu kanoe a rozšíriť ho do väčšej mierky pomocou moderných technológií. Názov Tuhura odráža túto inšpiráciu, pretože je odvodený z maorského slova znamenajúceho „objaviť“.

Masívne okná jachty plynule zapadajú do trupu a technologicky vyspelý systém monitoruje správanie cestujúcich a prispôsobuje im osvetlenie, hudbu či kúrenie. Dizajnér navrhol interiér s využitím brúseného tíkového dreva s východoázijskými prvkami, o čom svedčia podlahy, steny a kazetové stropy v bronzovej a prírodnej farbe.

Predplatné NEXTECH 2021

Nepochybne najpútavejším prvkom Tuhury je však trup inšpirovaný jednoduchosťou a šikovnosťou kanoe. Forma umožňuje superjachte plavbu s nízkym odporom a vynikajúcou manévrovateľnosťou. Okná na spodnej palube obsahujú najmodernejšie sklá, ktoré sa zvnútra javia ako priehľadné, zvonka nepriehľadné a plynule splývajú s trupom. Sklenené prvky v pôsobivej čiernej nadstavbe z plochých sklenených panelov dodávajú plavidlu dynamický vzhľad.

Jachta s dĺžkou 115 metrov sa bude pýšiť 360-stupňovou kinosálou, hojdacou sieťou na prednej palube a bazénom na slnečnej terase. Na hostí zapôsobia nevídané doplnky, ako sú tíkové stalaktity a stalagmity, ktoré oddeľujú centrálny krb od jedálenského priestoru. Futuristická loď spoločnosti Oceanco bude poháňaná hybridným, protibežne sa otáčajúcim systémom Azipod od ABB, ktorý jej poskytne maximálnu rýchlosť 18 uzlov (33 km/h). Oceanco naznačuje, že tento koncept by mohol vyhovovať akejkoľvek dĺžke od 76 do 122 metrov.

Zdroj: luxurylaunches.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať