SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Wonder Studio dokáže nahradiť pohyb herca akýmkoľvek 3D modelom

Technológie
0

Wonder Studio je platforma založená na prehliadači, ktorá umožňuje editorom pomocou umelej inteligencie vložiť ľubovoľnú počítačom vygenerovanú postavu do akejkoľvek scény metódou drag and drop. Dokáže teda dokonale nahradiť akéhokoľvek herca 3D modelom. Demonštračné video technológie síce vyzerá príliš dobre na to, aby to bola pravda, no ak je platforma blízko k tomu, čo spoločnosť sľubuje, je pravdepodobné, že výrazne zmení odvetvie virtuálnych efektov.

Hoci na takýto softvér fungujúci v prehliadači sa dá pozerať ako na niečo, čo sa vyvíja so zámerom nahradiť umelcov, ľudia stojaci za Wonder Studio tvrdia, že to nie je ich cieľom. Zatiaľ čo softvér navrhnutý na vytváranie 3D modelov možno zaobstarať jednoduchšie ako kedykoľvek predtým, stále je veľmi ťažké vložiť počítačom generovanú (computer-generated – CG) postavu do reálnej scény. A práve to chce Wonder Dynamics zmeniť.

Predplatné NEXTECH 2021

Na vytvorenie 3D modelov CG postáv budú stále potrební umelci, Wonder Studio však zefektívni proces snímania pohybu postáv a urobí ho oveľa efektívnejším. Wonder Dynamics tvrdí, že systém dokáže automaticky rozpoznať účinkovanie herca na základe záberov iba z jednej kamery. Potom je pomocou AI schopný prevziať tento pohyb a bez problémov ho preniesť na postavu CG, automaticky ju animovať, nasvietiť a vykresliť finálnu kompozíciu.

Wonder Studio AI automatizuje 80 % až 90 % „objektívnej“ VFX práce. Technológia sa dá použiť na viacerých postavách naraz. A hoci v ukážkach spoločnosti sú k dispozícii 3D modely, predstava je taká, že umelec bude môcť do systému nahrať akýkoľvek 3D model a bude to fungovať. Wonder Studio je momentálne v uzavretej beta verzii, no už ho používa produkčný tím stojaci za filmom od Russo Brothers, ktorý prichádza na Netflix. O prístup k platforme možno požiadať prostredníctvom webovej stránky spoločnosti (https://wonderdynamics.com/).

Zdroj: petapixel.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať