SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Futuristický autonómny dom na kolesách

Technológie
0

Kórejský technologický gigant LG predstavil na veľtrhu CES 2022 množstvo zaujímavých vecí, no azda najprekvapujúcejší koncept bol LG Omnipod, autonómne jazdiaci dom na kolesách. Podľa spoločnosti je LG Omnipod „riešením konceptu mobility, ktoré stiera rozdiel medzi domom a autom“. Generálny riaditeľ spoločnosti LG Electronics William (Joo Wan) Cho uviedol, že auto je „rozšírením osobného životného priestoru na cestách“.

Prezentácia ukázala LG Omnipod ako mobilnú kanceláriu počas dňa, ktorá sa môže zmeniť na kino a potom zasa na miesto, kde si z bočného modulu možno vziať šaty, ktoré vám umožnia ísť nakrúcať hudobný videoklip s „virtuálnym influencerom“ vytvoreným spoločnosťou LG. Futuristické vozidlo sa môže pochváliť aj viacerými hightech prvkami, ako sú upgradovateľné chladničky či výsuvný modulárny nábytok umožňujúci adaptívne prostredie v interiéri.

SWAN_TITULKA_0722

Možno ho v reálnom čase prekonfigurovať pomocou zobrazovacieho systému Meta Environment. K dispozícii je aj služba AI Concierge Service, ktorá pre vás bude ovládať svetlo, teplotu, hluk a prípadne aj rýchlosť. AI spoločník bude schopný objednať aj jedlo do vášho Omnipodu. Keďže išlo len o prezentáciu konceptu Omnipod, zatiaľ nie je dostupných veľa informácií. Možno sa však čoskoro dočkáme bližšieho pohľadu alebo dokonca ukážky.

Zdroj: manofmany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať